Jarní únava? Co to je?

Od té doby, co jsem v důchodu, nevím, co je to nachlazení, chřipka ani rýma. Jistě je to tím, že tolik nemusím do přeplněných autobusů a obchodů, nemusí se nic „shánět“ a cokoliv  si kdykoliv koupím. Dost nemocí jsem dříve pochytala i v práci mezi dětmi, často by bývaly místo do školy měly raději zůstat v posteli...

Letošní počasí nahrává ozdravným kúrám, prakticky celou zimu se daly sbírat květy sedmikrásek na dobrý čaj proti kašli a nachlazení, míchám je s květiy hluchavek, měsíčku, případně divizny a šalvěje. Nevím sice  jestli poměr je dobrý, ale určitě pomáhá. Moje vnoučata mu říkají „protikašlálkový".

Pěkné počasí přímo vybízí k procházkám i výletům. Už jde i chvilku posedět na sluníčku. I stravou lze dohnat deficit z nedostatku vitamínů, v dovezeném ovoci i zelenině je jich dost -vím, řeknete ceny. Ale při troše dobré vůle... mně je takový dárek milejší než bonboniéra.

Jarní vánek taky povznáší mysl i ducha, slunce budí kladné emoce. Tedy - vzhůru do přírody, do té nejlepší a nejlevnější lékárny s léky zadarmo !!!

Zdraví Samík 97


Léky zadarmo a pro všechny!:) To zní opravdu dobře, takže kdo chce, ať hned vyrazí! Opravdu to kvete pořád letos. A houby taky rostly celou zimu! Zkrátka divné, ale užitečné!:)