Jaro pomalu klepe na dveře, i když ručička teploměru na to nevypadá, a zima se letos nějak nechce dát na ústup. Následky zimy však na sobě určitě cítíme – nějaké to kilo navíc, jsme unavení a podráždění a zadýcháme se při výstupu do druhého patra.

 

Je tedy nejvyšší čas na jarní odlehčovací kúru v podobě zdravějšího jídelníčku a pohybu. K obojímu budeme mít s příchodem jara ideální podmínky. Za odměnu se určitě budeme cítit lépe, budeme mít více energie a shozená kila budou vidět.

V uspěchané době chce každý zhubnout co nejrychleji. Výsledkem jsou drastické hladovky a jednostranné diety s negativním vlivem na zdravotní stav a obrovské výdaje za výrobky na hubnutí. Jen v Česku za ně lidé během jednoho roku utratí téměř 170 milionů korun.

 

Zázračné diety, během nichž hubnete více než 0,5-1 kg týdně, však většinou vyvolají tzv. jo-jo efekt, kdy se ztracené kilogramy rychle vrací zpět a původní váha před dietou bývá často i překonána. Hubnout je těžké, ale mnohem těžší je si novou váhu udržet. Hubnutí by proto mělo spočívat ve změně životního stylu, což znamená nejen zdravěji jíst, ale také se více pohybovat, nerozčilovat se a vyhýbat se stresu. Neodkládejte proto jarní odlehčovací kúru, inspirujte se „odlehčovacím desaterem“.

1.      Fast food: Grilované klobásy, hamburgery a smažené hranolky jsou kalorické bomby, „dobrůtky“ plné tuků, a to mnohdy i přepálených, kterým bychom se měli vyhýbat. Navíc se prodávají velmi často u stánků, kde ani není možnost si k jídlu sednout. Tímto stravováním si zakládáme na trávicí obtíže, proto se stánkům s hotdogy v rámci odlehčovacích dní raději obloukem vyhněme.

 

2.      Cukrárny: Návštěvu cukrárny si schovejte až na opravdu mimořádnou příležitost. Tučné a přeslazené dortíky plné cukru a máslových krémů k odlehčení nepatří. Místo těchto sladkostí vybírejte lehké dezerty z čerstvého ovoce nebo ovocné saláty.

 

3.      Zelenina a ovoce: Zkuste do svého jídelníčku natrvalo zařadit zeleninu a ovoce. Konzumujte nejlépe 5 porcí denně, upřednostňujte zeleninu (obsahuje méně cukru) a jednotlivé druhy střídejte. Doporučené množství je 500 g zeleniny a ovoce denně.

 

4.      Tuky: Tuky, ač mnohdy zatracované, k vyvážené stravě prostě patří. Při odlehčení je však omezte a vybírejte kvalitní druhy. Denní potřebu zcela pokryje malé množství kvalitních rostlinných tuků a olejů. Při odlehčení se vyhýbejte uzeninám, tučným masům a tučným mléčným výrobkům

 

5.      Pravidelnost: Nepravidelná strava je zátěží pro organizmus, který pak musí vyvíjet větší úsilí k udržení rovnováhy. Dodržujte proto v jídle pravidelnost – stravu si rozdělte zhruba do 4 – 5 denních dávek a konzumujte ji v pravidelných intervalech.

 

6.      Vyváženost: Dopřejte svému tělu dostatek všech potřebných látek a stravu jezte co nejpestřejší.

 

7.      Jídlo si užívejte: Jezte v klidu, nestresujte organizmus hltáním či jídlem v poklusu. Pěkně si jídlo nazdobte a nenechte se při něm vyrušovat jinou činností.

 

8.      Pitný režim: Každý den vypijte nejméně 2,5–3 litry tekutin. Přednost dávejte stolním vodám, bylinným a ovocným čajům, minerálkám, přírodním ovocným šťávám. Vyhýbejte se nápojům slazeným, alkoholickým. K hrazení pitného režimu je nevhodná i černá káva a silný černý čaj, které působí močopudně a organizmus odvodňují.

 

9.      Pohyb: Pravidelný pohyb pomáhá nejen odbourávat tukové zásoby, ale zároveň posiluje náš srdečně-cévní systém a imunitu, uvolňuje stres a napětí.

 

10.  Odpočinek: Odlehčete i své duši. Udělejte si čas na odpočinek a dostatek spánku, snažte se zvládat stres. Nezapomínejte na relaxaci na čerstvém vzduchu.

 

Seriál připravují nutriční terapeutky bezplatné Informační linky Flora 800 175 324, info@flora.cz, www.flora.cz

 

Reklama