Jarní úklid si vzít nedám.

Konečně sluníčko začne svítit a těmi špinavými okny by k nám paprsky ani nemohli. Letos si domácnost nechávám na víkend, ale včera nás sluníčko vyhnalo ven, proto jsme se pustili alespoň do zahrady.

Napřed jsem hledala nářadí, ale nakonec jsem musela volat manželovi do práce, kdepak mu na podzim odpadlo od ruky. Pak přišel na řadu dvorek a to vše za vydatné pomoci malého synka.

Zatím co včera ho nejvíce zajímala voda a zalívání, tak dnes to byl písek. Já z jedné strany zametala a on mi za zády nakládal písek na tatrovku. A co se naloží, tak to se zase musí přece vysypat. A kam nejlépe, no přece na to zametené. Nakonec jsem si dovolila odběhnout do koupelny pro vyprané prádlo. Bohužel v té chvíli mi plnou tatrovku vysypal rovnou mezi dveře do chodby a to přímo do bot. Tak se u mě nějak smysl úklidu míjí účinkem, plno práce za mnou jenže není nikde vidět.

Ale jednou před lety jsem také šla uklízet komoru, no podle velikosti spíše komůrku. Byla to místnost asi 1x1,5 m a v ní až vysoko do stropu police. Tak jsem po policích šplhala jako opice a postupně si sundávala do prostoru na podlahu různé věci. Velikou skleněnou vázu a na ně velké porcelánové mísy po babičce.

Jak jsem to měla pěkně sundané z polic a poskládané na podlaze, tak se stalo že mě ujely nohy a já si z výšky pěkně dopadla zády na tento porcelán. V tu chvíli jsem byla jak ten komár v písničce-komár leží v komoře a nožičky má nahoře.

Naštěstí to odnesla pouze spodní váza, ostatní přežilo. Dokonce ani mě se nic nestalo.To by taky nebyla sranda, ležet tam celý víkend v mísách a čekat až mě někdo najde. Teď se při té vzpomínce směji, i když tehdy mě do smíchu moc nebylo. Lída

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Já podobný karambol očekávám pokaždé, když při mytí oken šplhám po venkovním parapetu ve třetím patře. Vždycky přemýšlím, jesli bych jen skončila na vozíku, nebo rovnou nepřežila. Ale letos mě to teprve čeká. Simona

Už uklízíte, milé čtenářky? Jaký vztah máte k jarnímu úklidu? Stala se vám nějaká povedená historka? Na vaše příspěvky čekáme na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama