Velký úklid má své místo v kalendáři podobně jako třeba státní svátek.

Určitá roční období dokonce dávají této činnosti zvláštní přívlastek, například „jarní“ úklid, který je právě na pořadu dne. Nejen na jaře, ale pro celoroční čistotu domácnosti se hodí ucelená řada prostředků Bref, které si poradí s nečistotami na nejrozličnějších místech a površích, které se v domácnosti vyskytují.

Pro čistotu celé domácnosti: Bref 2 v 1 Universal

Pro úklid všech povrchů je určen všestranný dvoukomorový Bref 2 v 1 Universal.
Ten v sobě kombinuje dvě nejlepší receptury s vysokou účinností a přináší tak jednoduché řešení pro úklid celého bytu. První komora obsahuje účinný čistič kyselého charakteru, který odstraní nejen vodní kámen a mastné skvrny, ale zároveň zanechá i příjemnou vůni. Druhá komora obsahuje chlórový čistič pro maximální hloubkovou dezinfekci, který zničí bakterie a viry. Láhev nového univerzálního čističe Bref 2 v 1 Universal není rozdělena do dvou komor náhodně. Oddělené komory umožňují vyšší koncentraci účinných čisticích látek, čímž je zajištěna maximální účinnost celého přípravku. Takto koncentrované čističe je totiž možné dlouhodobě skladovat pouze odděleně, přičemž ke smíchání obsahu dvou komor dochází až při aplikaci prostředku.

Koupelna bez plísní i bakterií: Bref proti plísni

Vlhkost je ideálním zdrojem pro vznik a rozvoj plísní. Nejčastěji jí trpí koupelna, která se pak stává nehygienickou a méně voňavou. Pro tento případ je připraven Bref proti plísni s recepturou obsahující aktivní chlór, která nejen že efektivně odstraní plísně, ale i bakterie a viry. Je k dostání v praktické lahvi s aplikační pistolí (modrá barva). Bref proti plísni má pěnovou konzistenci a po nanesení dobře přilne i ke svislé ploše vany nebo obkladů. Použití je tedy velmi jednoduché – nastříká se na povrchy v koupelně, nechá se 15 minut působit a poté se pouze opláchne. K výbornému čisticímu efektu tak není potřeba žádné náročné mytí či drhnutí.

Hygiena na toaletě: Třikrát Bref

Na úklid toalety se zaměřuje speciální dvoukomorový Bref WC čistič, který v sobě opět ukrývá sílu dvou samostatných komor. První komora obsahuje silný čistič na odstranění rzi a špíny, druhá komora se umí poprat s vodním kamenem. Toaletu průběžně udržují v čistotě tekuté nebo gelové WC bloky. Tekutý WC blok Bref Duo-Aktiv obsahuje též dvě komory - funguje na podobné bázi jako čistič. Jedna komora nabízí čistič a druhá komora obsahuje příjemnou vůni. Tlakem vody při splachování si sami dávkujete správné množství do vaší toalety. K dostání jako základní košíček, který vydrží až 400 spláchnutí se vždy stejnou intenzitou. Po spotřebování je možné dokoupit náhradní náplň, která se dosazuje snadno na místo původních dvou komor.

Škálu Bref pomocníků na toaletu doplňuje Bref WC gel, který plní podobnou funkci jako Bref Duo-Aktiv s tím rozdílem, že dávkování může probíhat průběžně a bez nutnosti dotyku s toaletou. Jednoduše otevřete uzávěr a potřebné množství gelu vytlačíte přímo do košíčku. Bref WC gel se prodává buď v kombinaci se zavěšovacím košíčkem nebo i samostatně jako náhradní náplň. Hygienické účinky Bref WC gelu se při každém spláchnutí dostanou do všech koutů toalety a kromě zaručené čistoty příjemně provoní i celou místnost. Poslední novinkou řady Bref WC gelů je vůně Orchidea.

Řadu čisticích prostředků Bref v současné době tvoří:

Univerzální čistič Bref 2 v 1 je k dostání v maloobchodní síti se třemi různými vůněmi – Pinie, Ocean a Lemon za doporučenou cenu 49 Kč.

Bref WC čistič je k dostání v maloobchodní síti za doporučenou cenu 45 Kč.

Bref proti plísni je k dostání v maloobchodní síti za doporučenou cenu 45 Kč.

Bref Duo-Aktiv, tekutý WC blok, je k dostání v maloobchodní síti s vůněmi Pinie, Ocean, Lemon, Floral a Eukalyptus, doporučená cena je 49 Kč.

Bref WC gel je k dostání v těchto voňavých variantách: Aqua, Apple, Orchidea a Lemon, za doporučenou cenu 45 Kč.