Asi nikoho nepřekvapí, že pro většinu hospodyněk je velký jarní úklid něco jako povinné galeje a nejraději by se mu vyhnuly velkým obloukem. Nyní je ale na čase změnit tento přístup! Jarní úklid už totiž nutně nemusí být „strašákem“, co vás okrádá o volný čas. Chce to jen dobrou organizaci a šikovné pomocníky, díky kterým se špíny i bakterií zbavíte snadněji, než kdykoliv předtím.

Nejdříve si vždy důkladně promyslete strategii. Nejlepší je začínat s úklidem v každé místnosti od stropu a postupovat směrem dolů až k podlaze. Nejdříve zlikvidujte pavučiny, ty zaručeně naleznete v koutech skoro každé místnosti. Nezapomeňte ani na osvětlení a nábytek, které je také potřeba zbavit prachu a nečistot. Prach vždy utírejte navlhčeným hadříkem.

CifCif okna a sklo celá řada.pngV další fázi úklidu se vrhněte na mytí oken. Přejete si, aby se leskly jako křišťálově čisté jezírko? Vezměte si k ruce čisticí sprej Cif Okna a sklo, který díky svému složení odstraňuje nevzhledné šmouhy nejen z oken, ale i ze zrcadel a dalších skleněných ploch v domácnosti a zanechává je zářivě lesklé. Sprej stačí pouze nastříkat a následně ho otřít suchým hadříkem. Díky tomuto pomocníkovi bude váš svět za oknem mnohem hezčí a nejedna sousedka vám bude lesk vašich oken závidět.

CifAž budou okna zářit čistotou,měly by vaše kroky směřovat do království každé ženy - kuchyně. Jelikož v této místnosti tráví všechny správné hospodyňky mnoho času, je nesmírně důležité, aby byla důkladně uklizená. Na dokonale čistou kuchyň je nejlepším pomocníkem krémový čisticí přípravek Cif Cream, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Krémové čisticí přípravky jsou ideálním pomocníkem při odstraňování kuchyňských nečistot a vodního kamene. Díky čisticím mikročásticím dokáží účinně odstranit zaschlé skvrny, mastnotu i jinou zašlou špínu. Navíc také rázem navrátí starým věcem lesk a původní vzhled nejen v kuchyni, ale i v koupelně.

CifPrávě v koupelně pak pravděpodobně strávíte během úklidu nejvíce času. Do boje s nebezpečnými mikroby nikdy nechoďte sami, vezměte si k ruce účinné pomocníky. Díky nim nemusíte toaletu ani koupelnu drhnout s tak velkou silou a úklid vám nezabere tolik času. Začněte u toalety a vrhněte se na úklid toalety vyzbrojení dezinfekčními a čisticími přípravky z řady Domestos 24H Plus, které udělají tu nejnamáhavější práci za vás. Pak nasaďte další „bojovníky“ v podobě rotačních WC bloků Domestos Turbo Fresh, které jsou dostatečně účinné, aby odstranily nečistoty i vodní kámen. Postupným

Cifuvolňováním dvoufázové náplně v rotačních WC blocích zanechávají vaši toaletu čistou a svěží. K dosavadním variantám Lemon Fresh (citrusová vůně), Ocean Fresh (vůně oceánu) a Pine Fresh (vůně jehličnatých stromů) nyní přibyly dvě novinky - Tropical (vůně exotického ovoce) a Lavender & Mint (levandulová vůně). 

CifHledáte-li pomocníka pro rychlý úklid koupelny, pak vyzkoušejte čisticí sprej Cif Koupelna. Práce půjde od ruky jako nikdy předtím! Sprej totiž stačí na znečištěný povrch nastříkat, nechat cca 1 minutu působit a následně setřít navlhčeným hadříkem. Koupelnový specialista za sebou zanechá krásně čisté a lesklé povrchy. Poradí si nejen s vanou a umyvadlem, ale také s dlaždičkami, skvrnami od mýdla či vodním kamenem.

CifPři generálním úklidu nezapomínejte ani na podlahy. Na těch se totiž také zdržuje velké množství nebezpečných bakterií. Po příchodu domů se vždy přezouvejte do domácí obuvi. Pokud byste se po bytě pohybovali jen v ponožkách, hrozí, že se na nich zachytí chomáče a malé mikroorganismy, jež pak lze snadno přenést třeba i na gauč nebo do postele. Výborným pomocníkem pro čisté podlahy je řada Cif Brilliance, v níž najdete specialisty na čištění podlah, laminátu a jiných velkých omyvatelných ploch. S Cif Brilliance Pink Orchid pak i krásně provoněné. O šetrnou péči a příjemnou vůni vašich dřevěných podlah se postará Cif Brilliance Wood Camomile.

Myslete na to, že velký úklid sice vždy stojí nějakou tu energii, ale odměna pak stojí za to. Až s úklidem skočíte, Cifbudete si užívat příjemný pocit z dobře vykonané práce a zasloužený odpočinek v domácnosti, která září čistotou. Tak s chutí do toho!

P.S.: Nebojte se do práce zapojit i manžela!

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Reklama