Jaro už se pomalu hlásí o slovo a s ním i kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko. Zapojit se můžete i vy, a to nejen 16. dubna, kdy bude uklízet celá republika, termínů je víc. Ale důležité je přihlásit se co nejdříve. Poradíme vám, jak na to.

Některé hromady odpadu v přírodě čekají na své uklizení i mnoho let, nebo jen zarostou zelení. Pojďte to změnit spolu s organizátory z Českého svazu ochránců přírody, spolku Ekosmák a dalších zúčastněných organizací. Stačí se přihlásit na stránkách www.UklidmeCesko.cz. Kromě toho, že se můžete přidat jako dobrovolníci k již vyhlášené akci, je možné si prostřednictvím webových stránek uspořádat i svou vlastní.

uklid

„Snažíme se organizátorům místních úklidů organizaci co nejvíce ulehčit a podpořit je nejen radami a mediální kampaní, ale i materiálně, zasláním balíčků s pytli a rukavicemi pro dobrovolníky,“ říká jeden z organizátorů akce Miroslav Kubásek. „Abychom věděli, kolik účastníků se letos chystá uklízet, a mohli jim materiál včas přichystat a rozeslat, potřebujeme, aby se nám přihlásili co nejdříve. Ať už jsou z obcí, zájmových sdružení, škol, či firem…,“ dodává.

„Jsme pouhými prostředníky. Snažíme se v lidech podpořit energii udělat něco užitečného pro zdraví svého okolí, zapojit vlastní ruce, ukázat, že to jde a nakonec se společně těšit z čistého a bezpečného prostředí. Rádi bychom, kdyby se lidé zároveň zamysleli i nad tím, zda obal sebraný teď kdesi v přírodě vůbec musel vzniknout,“ připomíná koordinátorka projektu z Českého svazu ochránců přírody Kateřina Landová.

uklidzena

Hlavním cílem kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko není uklidit všechny černé skládky, ale především motivovat dobrým duchem akce širokou veřejnost k nevytváření skládek nových.

Reklama