Zima se přehoupla do své druhé poloviny, dny se pomalu, ale jistě prodlužují a my každým dnem již netrpělivě vyhlížíme jaro. Pojďme ze sebe setřást zimu a zamést si před vlastním prahem. Pokud si pro jarní úklid zvolíte správné pomocníky, ušetříte nejen spoustu námahy, ale také času. Společnost Philips přichází v březnu na český trh s několika novými modely domácích vysavačů. Zatímco řada sáčkových vysavačů SilentStar, kterou tvoří dva modely FC 9304 a FC 9302 díky aerodynamickému vzduchovému kanálu spolu se speciální hubici snižuje hlučnost a optimalizuje výkon, řada vysavačů StudioPower se třemi modely FC 9080, FC 9083 a FC 9085 je pro dosažení skvělých výsledků vybavena patentovanou sací hubicí Tri-ActiveTM. Domácími hrdiny se také mohou stát vysavače řady HomeHero FC 8915 a FC 8913 využívající těsnění HEPA a omyvatelný filtr HEPA 12. Poslední novinka patří do kategorie ručních vysavačů FC 6148, který je mimo jiné díky využití ekologického Li-ion akumulátoru označen zeleným logem Philips tzn. je šetrný k životnímu prostředí.

Sáčkové vysavače

  • Řada vysavačů SilentStar - FC 9304 a FC 9302

vysavačeVysavače Philips SilentStar s příkonem 1250 W nabízejí díky využití HD motoru vysoký výkon srovnatelný s motory o příkonu 2 000 W. Aerodynamický vzduchový kanál snižuje hlučnost na tichých 70 dB, sací hubice SilentStar pak snižuje hlučnost a optimalizuje výkon. FC 9304 a FC 9302 disponují nejvyšším používaným stupněm HEPA filtrace tzn. těsněním HEPA a filtrací Ultra Clean Air HEPA 13. Vysávání dále zpříjemňuje 8 m napájecí šňůra, kovová dvoudílná teleskopická trubice či indikátor zaplnění sáčku spolu s kazetou Clean Comfort, která velmi usnadňuje jeho likvidaci. Horní a přední držadlo usnadňují přenášení. Model FC 9304 je vybaven hubicí na tvrdé podlahy s jemným kartáčkem, model FC 9302 pak standardní sací hubicí na tvrdé podlahy.

  • Řada vysavačů StudioPower - FC 9085, FC 9083 a FC 9080

Nové vysavače Philips StudioPower se sacím výkonem 400 W (příkon 2 000 W) a elektronickou regulací výkonu jsou mimo jiné vybaveny kovovou lakovanou teleskopickou trubicí a sací hubicí Tri-Active. Ta zajišťuje trojnásobně vyšší výkon při vysávání. S vysavačem je propojena speciálním dvojitým kloubem, který umožňuje neustálý kontakt s podlahou, takže nedochází ke snižování sacího výkonu. Postranní kartáčky přinášejí možnost vyčištění nejen rohů a ohybů, ale také úzkých škvír, okrajů podlahových lišt a okolí nožiček nábytku. Velký sací otvor v přední části hubice pohltí velké nečistoty bez nutnosti zvedání hubice. Philips Studio disponují nejvyšším používaným stupněm HEPA filtrace tzn. těsněním HEPA a filtrací Ultra Clean Air HEPA 13. Kazeta Clean Comfort výrazně usnadňuje likvidaci sáčku na prach, přičemž o jeho zaplnění je uživatel informován indikátorem. Dvě madla pro přenášení zjednodušují použití na schodech. Mezi příslušenství patří štěrbinová a malá hubice, model FC 9083 navíc nabízí kartáčový nástavec, přičemž nejvyšší model FC 9085 má ještě k dispozici rotační Mini Turbo kartáč pro snadné odstranění chlupů a prachu.

  • Řada vysavačů HomeHero - FC 8915 a FC 8913

vysavačeModely vysavačů řady HomeHero jsou vybaveny těsněním HEPA a omyvatelným filtrem HEPA 12, přičemž vyšší model FC 8915 disponuje motorem o příkonu 2000 W s max. sacím výkonem 375 W, FC 8913 pak Motor o příkonu 1800 W s max. sacím výkonem 325 W. Kazeta Clean Comfort usnadňuje likvidaci sáčku na prach a zabraňuje kontaktu s prachem. Délka síťové šňůry je 7 metrů, přenášení usnadňují horní a přední držadlo. Vyšší model FC 8915 je vybaven sací hubicí na tvrdé podlahy s jemným kartáčkem, FC 8913 pak rotačním Mini Turbo kartáčem pro snadné odstranění chlupů a prachu.

  • Ekologický sáčkový vysavač Performer FC 9179 (NOVINKA PODZIM 2009)

vysavaceVysavač Philips Performer FC 9179 je vyroben z bio plastů a recyklovaných plastů, přičemž Philips je jedinou značkou vysavačů, která tyto materiály využívá. FC 9179 s velmi nízkou hlučností 78 dBA je vybaven HD motorem, který spotřebuje až o 35% méně elektrické energie, aniž by došlo ke snížení sacího výkonu. I díky tomu je označen speciálním zeleným logem Philips. Pro skutečně dokonalý úklid je navíc vybaven Ultra Clean Air HEPA filtrem (HEPA13), který zachycuje téměř 100 % prachu a HEPA těsnění brání zpětnému vypouštění prachu do vzduchu. Speciální držadlo PostureProtect pro správné držení těla je doporučeno jako prevence ohýbání zad, dálkové ovládání slouží pro pohodlné zapnutí, vypnutí a nastavení sacího výkonu. Sací hubice Tri-Active zajišťuje trojnásobně vyšší výkon při vysávání. Kazeta Clean Comfort usnadňuje likvidaci sáčku na prach. Během používání uživatelé jistě ocení i 9 m dlouhou síťovou šňůru, která společně se sací trubicí a hubicí nabízí akční rádius až 12 m. Díky tomu již nemusí během vysávání neustále řešit otázku dostupných a volných zásuvek. Velmi praktické je i horní a přední držadlo, pogumovaná kola či parkovací a skladovací poloha.

Ruční vysavače

Ekologický ruční akumulátorový vysavač Philips FC 6148 s příkonem 100W, sacím výkonem 22 W a s cyklonovým proudem vzduchu nabízí dvoustupňový filtrační systém. Disponuje lehkými ekologickými akumulátory Li-ion s větší výdrží. Nabíjení probíhá v plochém podstavci, který je možné ponechat např. na stole či jej umístit na stěnu, rychlé nabití za 8 hodin, přičemž při plné baterii se systém nabíjení automaticky vypne. Je vybaven štěrbinovým nástavcem, kartáčovým nástavcem a stěrkou. Pro větší pohodlí během používání lze veškeré příslušenství a schránku na nečistoty s kapacitou 0,5 l mýt v myčce nádobí.

Ruční antialergický vysavač Philips FC 6095 s napájením 14,,4 V je vybaven dvoustupňovým filtrem HEPA, který zachytí i ten nejjemnější prach.Pro pohodlnější vysávání větších ploch je vybaven teleskopickou trubicí a podlahovou sací hubicí. Kapacita nádoby na nečistoty je 0,5 l, praktický podstavec slouží jak pro dobíjení, tak i pro ukládání přístroje a příslušenství, mezi které patří štěrbinová hubice a kartáčový nástavec.

Více na www.philips.cz

Reklama