Když si tak mapuji jarní kolekce a hledám nějaký jednotný prvek, který by je stručně charakterizoval, jsem v koncích. Jarních trendů je hned několik a každá značka nebo butik preferuje něco jiného. A to je pro nás samozřejmě potěšitelné, protože si chceme vybírat.

Co nelze přehlédnout, jsou barvy. Jako každý rok se po neutrálních, zemitých odstínech zimy stávají pastvou pro oči optimistické odstíny. Na rozdíl od uplynulých let ale nekralují unylé pastely, ale jasné tóny, které by snad mohly být společným jmenovatelem většiny jarních kolekcí. Ale ne každý má tyto barvičky rád a dává raději přednost přírodním tónům, někdo zůstává navzdory probouzející se přírodě věrný černé.
Proti gustu…
A komu na barvách až tak moc nezáleží a zajímá ho spíš tvar, střih, co bude in?

I tady máme více možností.
Přetrvávajícím trendem z loňska je námořnický styl. Jestli jste si v tomto duchu něco pořídila, letos to rozhodně ještě užijete. Je ale méně popisný a omlazený.

Romantické duše, radujte se, pofrčí květiny všech velikostí barev, realistické i stylizované.
Dalšími nepřehlédnutelnými prvky jsou etno a hippie, které se navzájem kombinují a prolínají. V našich obchodech zatím moc vidět nejsou, ale mám to z ověřených zdrojů, takže až se nějaké objeví, skočte po nich.A nemůže samozřejmě chybět retro.

Návraty k elegantním padesátým létům charakterizují široké sukně. Ty ocení jistě ženy s plnějším pozadím a stehny, které se v těchto typech sukní náramně schovají. Podmínkou je ovšem štíhlý pas.
Ten zase nebudou potřebovat vyznavačky empíru - stálice posledních let.

Milovnice strohé elegance potěší inspirace čtyřicátými léty.


 
A pro mnohé potěšitelná zpráva, opovrhovaná osmdesátá léta nás pomalu opouští.

Jak se vám líbí jarní trendy?
Vybrala byste si některý z nich?
Který v žádném případě?

Reklama