Zima si na nás teprve teď začala brousit zuby, a my už mluvíme o jarních trendech? Nic naplat, móda jde rychle kupředu a na počasí nehledí. Proto nesmíme být pozadu ani my. Pojďte se podívat na malou „ochutnávku“ toho, co se peče (nebo spíš už upeklo) ve světě.

Pokud máte pocit, že je to ještě předčasné, pak vězte, že být o kousek napřed se vždycky vyplatí. Berte to jako inspiraci. Na co se můžete těšit, jaké jsou novinky, a co už tady třeba v jiné podobě bylo.

Každá sezona se dá rozdělit do několika základních trendů, kterých se „drží“ většina návrhářů. Letos na jaře by se jich dalo vystopovat pět základních.

Pastely na jaře nemohou chybět

pastel

Dokážete si jaro představit bez něžných pastelových tónů? Občas si je rády obléknou i ženy, které nemají pro romantiku příliš velké pochopení.

pastel

Sport

sport

Každoročně přichází móda s prvky, které převzala ze sportovního oblečení. Buď jsou to materiály, nebo alespoň ozdobné prvky jako výrazné lemy, lampasy, geometrické tvary nebo výrazná grafika.

sport

Oceán

oceán

Inspiruje nejen svou úžasnou barevností, ale i životem ve vodách. Důkazem toho jsou záplavy azurové modři nebo lesklých materiálů připomínajících šupiny rybích těl.

šupiny

Hollywood a Velký Gatsby

Gatsby

Večerní a společenskou módu ovládl film. Noblesa, lesk a luxus dvacátých až třicátých let. Velkou inspirací byl film Velký Gatsby s Robertem Redfordem a Miou Farrow.

film

Objem a tvar

látka

Tento trend si pohrává s vnější siluetou, která mění svůj tvar a proporce díky důmyslnému střihovému zpracování, nebo množstvím použité látky.

látka

Podprsenka v hlavní roli

bando

Bando-proužek látky kryjící ňadra nebo podprsenka hrají hlavní roli. Tento trend se poprvé objevil už v sedmdesátých letech (přišel s ním Yves Saint Laurent) a opět se stává aktuálním. Podprsenka už není jen spodním prádlem, ale vystavuje se na odiv, nejen u volnočasového oblečení, ale i v případě elegantních kostýmků

bando

To bylo opravdu jen letmé shrnutí toho nejzajímavějšího, co si pro nás na jaro 2012 připravili světoví návrháři. Postupně se těmto trendům budeme věnovat podrobněji a pokusíme se najít i nositelnější a finančně dostupnější alternativy na českém trhu.

Foto: Spring trend Report

Reklama