Česká republika je na památky všeho druhu neobyčejně bohatá. Na poměrně malém prostoru tu na vnímavé objevitele čeká na tisíce pamětihodností.

Hrady, zámky i tvrze jsou přitom v pomyslném žebříčku oblíbenosti na prvním místě. A právě jim se věnuje nová obrazová publikace autorů Vladimíra Soukupa a Petra Davida s názvem 1000 hradů, zámků a tvrzí.

Počet panských sídel ovšem onu tisícovku mnohanásobně převyšuje - a vybrat z nich ty nejcennější, nejhezčí a nejzajímavější nebylo právě jednoduché. Začneme obdivovaným panoramatem Pražského hradu a pak budeme krok za krokem procházet jednotlivé oblasti Čech, Moravy a Slezska; každá dvoustrana přitom zahrnuje určitý mikroregion. Prohlédneme si hrady královské i tajemné zříceniny na skalách uprostřed lesů, objekty s více než tisíciletou historií i jejich romantické napodobeniny, dále tvrze, citlivě opečovávané dnešními majiteli, a také zámky, významem i krásou konkurující honosným šlechtickým sídlům v jiných zemích Evropy. Doufáme, že kniha se pro vás stane nejen průvodcem a informátorem, ale i inspirací k zajímavým toulkám.

Knihu vydává Euromedia Group k.s., Knižní klub. Více se dočtete ZDE

 

 Kniha Cestovani

Reklama