Šperky a bižuterie patří k nepostradatelným doplňkům, které dokážou náš vzhled osvěžit, proměnit a učinit zajímavějším. Ptáte se, co si pořídit teď jaře? Co takhle šperky z barvené perleti?

Když jsme tak s kamarádkou brouzdaly po obchodech s cílem udělat si malou radost, nemohly jsme minout stojany s bižuterií. Velké placky, veselé barvy, nepřeberné množství tvarů a materiálů. Ale jeden přece jenom převládal. Byla to perleť. „Toho jsem měla doma tuny a všechno jsem to vyházela,“ žasla kamarádka. „Copak jsem mohla tušit, že se to bude zase nosit?“

Ano, jak už to chodí, znovu se objevuje zapomenuté. Já jsem si podobnou perleťovou „placku“ koupila kdysi v Chorvatsku a nosila jsem ji celé léto. Byla z přírodní perleti a hodila se úplně ke všemu. Je to přírodní materiál, který je lehký, má hezký lesk a šperky z něj se do módy budou vracet vždycky. šperk

Letos ale frčí perleť barvená!

Jaru budou vládnout čisté a zářivé barvy. Barva moře - tyrkysová, svěží vegetace - zelená, a kdo je spíš pro odstíny růžové, toho možná potěší nepřehlédnutelná cyklámenová, chcete-li pink. Milovnice minimalismu a přirozeného vzhledu možná raději zůstanou u perleti v přírodní barevnosti, která z módy nevyjde nikdy.

No jen se rozhlédněte po obchodech a samy uvidíte.

Že vám to připadá přeplácané? Nemusíte mít na sobě navěšené všechno. Ale i tak to není to nic pro plaché slečinky ani konzervativně založené ženy. Chce to přece jenom trochu odvahy, nebo naprosto jednoduché oblečení.

Čtěte také

Reklama