Co by byla móda bez doplňků? Trochu nuda, co říkáte? Doplňky jsou od toho, aby oblečení oživovaly a dotvářely.  Mezi ty nejvýznamnější patří určitě ty malé drobné věcičky, co si věšíme na krk, na uši, nebo si jimi zdobíme zápěstí.  Šperky a bižuterie.  

Zajímá vás, jaké jsou letošní trendy? Jaké šperky (ale i cenově dostupnější bižuterie) jsou letos nejvíce in?  

Tak vězte, že jaro přeje barvičkám a hravosti. Oproti loňsku se šperky poněkud zmenšily. Pamatujete? Ještě na podzim letěly náramky a náhrdelníky, na které bychom potřebovaly málem zbrojní pas. Byly obrovské, masivní a také dost nepraktické. Ty letošní se více přibližují proporcím. Jsou stále dost nápadné, ale už ne tolik svou velikostí jako spíš barvou a tvarem.

jarní šperk

Do popředí zájmu se vrací barevný smalt, takže jestli máte něco takového ve své šperkovnici, klidně to noste. Velmi oblíbené jsou řetízky, ať už samostatné, v několika řadách nebo kombinované s plastem, dřevem a kovem. Metal se na módním Olympu drží už několikátou sezonu.  

Ale co je nejdůležitějším prvkem? Rozhodně barvy a hravost. Takže se nebojte různých kytiček, mašliček a motýlků  v jasných barvách.

Inspirujte se. Na fotografiích vidíte ukázky zahraniční módy.

jarní šperk

 

Ale i krásné kousky z nové kolekce jedinečných šperků, kterou její autorka Šárka Rooya nazvala Poetické léto. V této kolekci převládají přírodní materiály (především korál a drahé kameny) v kombinaci se stříbrem. Inspirací se jí staly přírodní proměny, ale v rozvernější a barevnější podobě. Detaily a akcenty dokresluje sklo, exotické dřevo, kožené prvky a smalt. Každý šperk je malé umělecké dílko a má své jméno. Také poetické.

šárka RooyaŠárka RooyaŠárka Rooya

Jste ochotna přistoupit na módní hru a nosit hravé šperky? Nebo vám připadají moc barevné a nápadné?