Moderní svět je ve znamení změn a ty se týkají i kuřáků. Budoucnost totiž patří světu bez kouře a to doslova. Již dnes můžou kuřáci vyměnit klasické cigarety za bezdýmné alternativy, které tabák nespalují, ale pouze nahřívají.  Výhodou je, že při nahřívání tabáku nevzniká kouř a dehet, čímž se výrazně snižuje riziko spojené s kouřením klasických cigaret.

62821d1857190blobid0.jpg
Foto: Richard Navara
 
To nás, i naše čtenářky a čtenáře velmi zajímá, proto jsme tento večírek uspořádali v prostorách IQOS Store Slovanský dům v centru Prahy. Mnoho čtenářek, které kouří, nám v redakčním průzkumu uvedlo, že jim kouření vadí, ale že s tím nemohou přestat. Proto nás kromě problematiky odvykání zajímá i to, jak tyto „věcičky“, alternativy bez kouře, fungují a jaké jsou nejnovější trendy z řad bezdýmných zařízení. Pozvánku přijalo dvacet čtenářek a čtenářů našeho webu www.zena-in.cz, dospělých kuřáků, z nichž všichni měli zájem o moderní řešení, díky nimž by odložili klasické hořící cigarety. 

62712de54e365obrazek.png
Foto: Richard Navara
 
Setkání se uskutečnilo 22. dubna večer a neslo se ve velmi pohodovém duchu. Akci moderoval skvělý Ondřej Sokol, který si v první půlce večera pozval do své talk show tři zajímavé hosty. Ředitele vnějších vztahů ve společnosti Philip Morris, pana Petra Šebka, který potvrdil vizi budoucnosti bez kouře. S panem Petrem Šebkem vám přineseme ještě rozhovor, na který se můžete těšit.

 62712e0537496obrazek.png
Foto: Ředitel vnějších vztahů ve společnosti Philip Morris, pan Petr Šebek
Richard Navara

Na otázky čtenářů také odpovídala terapeutka Petra Petrlíková, která bere možnost bezdýmných alternativ jako dobré řešení pro ty, co chtějí přestat kouřit, ale nemohou si dávat velké cíle a musí jít postupnými kroky. Zároveň uvádí, že jde také o dobrou příležitost pro ty kuřáky, kterým vadí kouř, zápach jejich oblečení, a proto touží po změně.

blobid1.jpg
Foto: Zpěvačka Marta Jandová
Richard Navara

 
Tuto dvojici doplnila jako třetí host zpěvačka Marta Jandová se svým vtipným vyprávěním a dvěma písničkami, které na místě zapívala a rozezněla svým nádherným hlasem celou pasáž Slovanského domu. Atmosféra akce byla velmi pozitivní, všichni si tuto talk show moc hezky užili.

62712d02094b3blobid0.jpg
Foto: Richard Navara
 
Ve druhé půlce večera si mohli všichni účastníci akce vyzkoušet bezdýmná zařízení IQOS, pod vedením odborně vyškoleného personálu.  Možnost vyzkoušení a testování, brali všichni velmi zodpovědně, jejich silnou motivací byla změna a stopka cigaretám.
Celý večer měli všichni možnost občerstvit se skvělými dobrotami na rautu nebo míchaným nápojem od sympatického barmana.

 q8.jpg
Foto: Terapeutka Petra Petrlíková
Richard Navara

Zeptali jsme se účastníků a účastnic akce, jaká byla jejich motivace k tomu chtít vyzkoušet bezdýmnou alternativu– tedy konkrétně zařízení na nahřívání tabáku IQOS.

  • Zuzana

Nekouřím sice každý den, ale když je příležitost, cigaretu si zapálím. Je to ale vždycky tak trochu tajně, protože můj manžel kouření nesnáší a kouř je prostě nějakou chvíli z člověka cítit. Kdykoli jsem u někoho viděla IQOS, přišlo mi to jako super řešení. Jsem ráda, že nezapáchá, a navíc se mi líbí elegantní design. Když jsem měla možnost tento moderní způsob vyzkoušet, neváhala jsem ani vteřinu. Ke „slimkám“ se už nevrátím, IQOS mě zaujal natolik, že u něj už zůstanu.

62712d3533803obrazek.png
Foto: Richard Navara

  • Alena

Kouřím docela hodně a postupné omezení kouření v restauracích a všude možně mi dost komplikovalo život. Byla jsem zvyklá kouřit i v práci, což už teď také samozřejmě nejde. Přechod na IQOS je pro mě spása, protože jinak bych s cigaretami nepřestala.  Oceňuju, že kouřem z cigaret teď opravdu nikoho neobtěžuji a není ze mě cítit. A hlavně můžu toto bezdýmné zařízení používat na spoustě míst, hlavně v kavárnách a restauracích.

  • Klára

Kouřím už opravdu hodně let a celou dobu mám snahu kouřit trochu „zdravěji“ – což se projevilo na tom, že kouřím už léta „slimky“. Nicméně jsou to cigarety, které hoří a já mám pak špatný pocit z toho, jak je to nezdravé. Navíc můj muž je odnaučený kuřák a není rád, když mi smrdí vlasy nebo se ke mně přitulí a pak okomentuje, jak ze mě jsou cigarety cítit. Využila jsem tuto akci k tomu, že jsem si vyzkoušela užívání IQOS a rozhodla jsem se mu dát šanci. Nechci se vzdát tabáku, ale vyřeším nepříjemný zápach a to, že mě nebude trápit, že si tak moc ničím zdraví. IQOS je pro mě lepší varianta. Hned po akci jsem si už nekoupila žádné cigarety a po týdnu mi cigareta od kolegyně v práci vůbec nechutnala.

62712d421c977obrazek.png
Foto: V IQOS prodejnách vám profesionálně vyškolený personál pomůže při přechodu na bezdýmnou alternativu nebo poradí s výběrem vhodného zařízení. Tento servis je pak k dispozici ve všech obchodech IQOS po celé ČR. V prodejnách IQOS je k dispozici také služba Device take back, v rámci něhož mohou uživatelé odevzdat zařízení, které už nechtějí a to pak bude ekologicky zrecyklováno.
Richard Navara

  • Petra

Na akci spojené s tématem bezdýmných alternativ jsem se moc těšila. Marně se totiž snažím omezit kouření a vůbec přestat. Bylo to super, že jsme si mohli osahat přístroj, který nahřívá tabák, všechno si vyzkoušet a otestovat. K zahození cigaret jsem přistoupila rázně, od pátku 22.4. jsem si nezapálila a když má chuť, dám si IQOS. Dneska jdu na večírek s kamarádkou a zařízení si beru s sebou, v restauraci, kam jdeme jsou IQOS Friendly. To je další výhoda.

  • Ivana

Kouřím asi deset let a v poslední době, kdy moje kamarádka má a používá IQOS, jsem začala přemýšlet nad změnou. V práci musím před budovu, kdykoliv, když si chci zakouřit, je to pro mě náročné. To sice zůstane, ale věřím, že kolegové a nadřízení, kteří chodí kolem, se už nebudou tak divně koukat.  A to ani nemluvím o tom, jak mi páchne oblečení. Vím, že to všechno by vyřešila změna, kterou nyní už chci. Proto jsem ráda, že jsem měla možnost se akce zúčastnit. 

62712d5f14e05obrazek.png
Foto: Richard Navara

  • Eliška

Pro mě je inspirací moje babička, která jako letitá kuřačka přešla právě na IQOS. Vždy, když mě vidí, mi mluví do duše, abych si neničila zdraví a zahodila cigarety a vyzkoušela jiné možnosti. Tak jsem si dala závazek, že to kvůli ní a kvůli sobě udělám a vyzkouším bezdýmnou alternativu.

  • Nora

Na akci jsem se moc těšila. Hlavně na to, že budu mít čas a prostor si vše vyzkoušet a zeptat se na věci, které mě ve spojení s IQOS zajímaly.

q19.jpg
Foto: Richard Navara

  • Ondřej

Je dost náročné se seznámit s holkou, která sama nekouří a toleruje kouření cigaret. To je můj důvod, proč to chci změnit. IQOS je pro mě dobrým kompromisem, protože člověk pak nezapáchá, má svěží dech.
 
Všechny pozvané čtenářky a čtenáře trápila závislost na cigaretách a chtěli s tím něco udělat. Vadilo jim, jak po cigaretách zapáchají, to, že kouří hodně i to, že s tím nemohou nic dělat. Proto se zajímali o novinky ze světa bez kouře – moderní alternativy, které těm kuřákům, kteří by jinak s kouřením nepřestali, nabízejí ve srovnání s cigaretami nižší zdravotní riziko a mnohé hygienické benefity.  Děkujeme jim za jejich reakci, jsme rádi, že se jim akce líbila a co přinesla.

62712d95097e2obrazek.png
Foto: Richard Navara
62821ff62f0b5sss.gif

Reklama