Celkově se vybralo neuvěřitelných 70 tun potravin a drogerie, ze kterých bude možné připravit 167 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. Tesco navíc navyšuje všechny dary svých zákazníků o 10 % v hotovosti na podporu činnosti potravinových bank.
te1.jpg
„Tesco děkuje všem zákazníkům za poskytnuté dary, potravinovým bankám za perfektní spolupráci a všem Tesco kolegům za podporu Sbírky. Speciální poděkování patří všem dobrovolníkům a našim kolegům v obchodech, kteří odvedli fantastickou práci při sběru potravin a drogerie. Bez nich by nebylo možné Sbírku realizovat,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Darované potraviny a drogistické zboží aktuálně putují do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova. Potravinová pomoc pokrývá celou Českou republiku. Díky dobře fungující logistice se dostávají potraviny a drogerie ke všem potřebným v místech sbírek. Dárci tak mají jistotu, že potravinami nebo drogistickým zbožím pomáhají potřebným ve svém okolí.
te3.jpg
„Tím ale naše pomoc potravinovým bankám rozhodně nekončí. Tesco nadále pravidelně daruje přebytky potravin ze všech svých prodejen. Od začátku roku z našich obchodů potravinové banky odebraly již 472 tun potravin. Na začátku roku jsme potravinovým bankám také darovali potraviny a drogerii v hodnotě 950 000 Kč,“ doplňuje Katarína Navrátilová.

Tesco se již 8 let zapojuje do potravinových sbírek v celé České republice a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Díky štědrosti zákazníků se podařilo v uplynulém roce darovat potravinovým bankám v rámci předvánoční Sbírky potravin více než 369 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. V průběhu dubna a května 2020 Tesco potravinovým bankám poskytlo mimořádnou potravinovou pomoc v hodnotě 4 500 000 Kč. V létě 2020 pak Tesco uspořádalo vůbec největší a nejdelší potravinovou sbírku ve střední Evropě, při které zákazníci darovali téměř 50 000 porcí jídla lidem v nouzi. V loňském kalendářním roce potravinové banky odebraly z obchodů Tesco 1 178 tun potravin v rámci pravidelného darování potravinových přebytků.
te2.jpg
Více informací o Sbírce potravin najdete na Itesco.cz nebo na Sbirkapotravin.cz.
609a678bcd00bobrazek.png

Reklama