Věřily byste, že většina žen nosí jen 20 procent svého oblečení? Ostatní leží většinou ladem a my stále hledáme výmluvy, proč se ho nezbavit. Přijde znova do módy. Zhubneme do něj. Bylo drahé. Je vám to povědomé? Pak je dnešní netypická Škola stylu přímo pro vás.

My ženy obecně oblečení nerady vyhazujeme. Máme k němu vztah. Jsme většinou sentimentální a doufáme, že najde ještě uplatnění. Ano, to je všechno pravda, ale naše skříně také nejsou nafukovací a jejich „zanášení“ je stejně nezdravé, jako nepořádek v bytě.

skříň

Udělejte si úklid ve svém šatníku a uvidíte, jak se vám uleví. Že se lehce řekne, ale hůř udělá? Tušíte, že vám zase bude někdo radit, abyste se nezbavovala bílé košile, béžového trenčkotu nebo vlněného kardiganu, neb jsou nadčasové a z módy nikdy nevyjdou. Nic takového. Třeba právě vy takové věci vůbec nenosíte, protože máte jiné priority a životní styl, či vkus.

Tento „návod“, jak se zbavit oblečení, které nenosíte, spočívá v něčem úplně jiném. Nic vám nediktuje, neřídí se módní trendy a nechává jen na vás, abyste si rozhodla, v čem se cítíte dobře. Trochu překvapivé, že?

Ano, ale když jsem o tom přemýšlela, zjistila jsem, že je to nejlepší cesta, jak si bez sentimentu uvolnit skříně. A pořídit si třeba něco nového. Něco, co budeme nosit s chutí. Udělala jsem to také a věřte, že to byl opravdu osvobozující pocit. A to nejsem zrovna zastáncem poučky: „Co jsi neměla rok na sobě, nemilosrdně vyřaď!“.

Jak na to?

  • Otevřete skříň a vyndejte z ní všechno oblečení. Rozložte ho třeba na postel a začněte třídit.
  • Na jednu hromádku dejte věci, které nosíte nejraději a nejčastěji.
  • Na druhou hromádku dejte věci, které nosíte jen občas, nebo k určitým příležitostem
  • Na třetí věci, které nenosíte vůbec, nebo si ani nepamatujete, kdy jste je měla na sobě naposledy.

První hromádku vraťte zpět do skříně. Pravděpodobně jde o oblečení, v němž se cítíte dobře, rády ho nosíte, protože se v něm sama sobě líbíte, (nebo se v něm líbíte lidem, na nichž vám záleží).

Oblečení z druhé „hromádky“ ohodnoťte přísnějším okem a zkuste popřemýšlet, proč ho nenosíte tak často, nebo rády. Může v tom být nevinně, protože jde třeba o společenské kousky, které nemají takovou frekvenci. V tom případě by bylo unáhlené je vyřazovat, pokud vám nejsou malé, nejsou vyloženě out, nebo vám nesedí barevně.

skříň

Třetí hromádka nesnese odkladu a je třeba se s ní rozloučit. Určitě nejste jediná, která má ve skříni „unáhlené“ nákupy, nevyhovující střihy nebo barvy, oblečení, které jste třeba schovávala v domnění, že se ještě bude hodit. Věřte tomu, že nebude. Pošlete ho dál. Nikdo neříká, že by mělo skončit v popelnici. Určitě najdete šetrnější způsob, ale to nechám na vás.

Jednou skříní to nekončí a máte ještě další „úložiště“ drobnějšího oblečení, prádla, punčoch, bot a dalších doplňků. Postupujte stejně, jako v předchozím případě a věřte, že se budete cítit spokojenější. Nejenže získáte místo na nové kousky, ale možná také zjistíte, že vlastně nic nepotřebujete.

A pořádek, který jste si ve svém šatníku udělala, určitě není k zahození.

Čtěte také:

Reklama