Každá dovolená (i ta krátká) by měla být hlavně odpočinková. O dovolené bychom měly pustit z hlavy všechny starosti, domácí problémy i práci, prostě jen relaxovat a užívat si volna. Kdo to ale opravdu takhle dělá?

holiday

Letošní jarní prázdniny jsou v plném proudu. My už je máme za sebou, minulý týden jsem byla s rodinou a kamarády lyžovat. A dopadlo to jako vždycky, vezli jsme s sebou počítač: „Co kdyby bylo něco akutního v práci?“ nadhodil manžel Honza, když ho při odjezdu dával do kufru. Nakonec ho ale naštěstí vůbec nepotřeboval a pracovat nemusel. Místo toho jsme celý den lyžovali, večer hráli karty a kostky, děti si užily sněhu a kamarádů. Takhle si představuju dovolenou.

Dřív to tak ale nebývalo, zvlášť když jsme trávili dovolenou v Čechách. To kolikrát manžel přes den telefonoval a po večerech pracoval a žádné moje „řeči“ nepomáhaly. Nejvíc mi vadilo, že si tu dovolenou neužil, neodpočinul si od stresu, zkrátka „nevypnul“, a v jednom kuse přemýšlel o práci. To sice dělá částečně pořád (musí být přece v obraze), ale už umí i odpočívat. Jen kdyby s sebou pořád nevozil pro jistotu ten počítač...

Ideální to bylo v Egyptě, tam počítač neměl, a navíc tam skoro nefungoval ani mobil. To byl klid. Když tak o tom přemýšlím, říkám si, jak dřív byly dovolené a jarní prázdniny opravdu odpočinkové. V době mého dětství nebyly žádné počítače, notebooky, mobily, iPady a iPhony, když jsme přijeli na rekreaci, často tam nebyl ani telefon. My v té době neměli ani auto, takže jsme všude chodili pěšky nebo vlakem. A mám pocit, že jsme si nějak víc povídali, rodiče s dětmi i dospělí spolu. Dneska si často děti i dospělí zalezou ke svým počítačům a mluví spolu přes facebook. Takhle bych to doma nechtěla, snažím se, aby to bylo jinak. Ale nevím, děti asi taky zajímá víc ten počítač...

No, aspoň na téhle dovolené jsme si ale užili! A tím myslím společnosti, povídání, hraní i lyžování. Děti už lyžují lépe než já, přece jen je vidět, že s nimi jezdíme odmalička na hory. A doufám, že to tak bude pokračovat i dál.

A jak jste na tom vy, milé ženy-in?

Fototématem dnešního dne jsou: Jarní prázdniny.

  • Kde jste byli na jarních prázdninách?
  • Jezdíte na hory, do tepla, nebo odpočíváte doma?
  • Stalo se vám něco zajímavého během jarních prázdnin?
  • Zkazilo vám něco jarní prázdniny (nemoc, úraz...)?
  • Umíte o dovolené opravdu odpočívat?

Podělte se s námi o vaše zážitky! Těším se na vaše povídání, ale hlavně na fotky z jarních prázdnin. Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá vitaminy pro děti - Marťánci od fimy Walmark a sadu pro francouzskou manikúru od AVONU. Příspěvky posílejte dnes, 5. 3. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

tema

Reklama