Jarní prázdniny děti milují a těší se na ně od konce vánočních svátků. Rodiče si naopak lámou hlavu, jak svou drobotinu na týden zabavit a nepřijít při tom o rozum a nervy. Od druhého února do sedmnáctého března tohoto roku probíhají po celé České republice zimní radovánky všech školou povinných dětí.

Většinou není na výběr. Vezmete si dovolenou a zůstanete doma dělat dozor. Některé rodiny mají to štěstí, že mohou ratolesti odložit do rukou aktivních prarodičů a ušetřit tak dovolenou na léto. V každém případě je třeba vymyslet program. Nechte se inspirovat některým z našich tipů, jak zabavit rodinu a ušetřete si starosti.

Pro chytré hlavy návštěva IQ parku

Pokud máte zvídavé děti, co rády řeší hlavolamy a záhady světa, vypravte se s nimi na výlet do Liberce. Ve zdejším IQ parku najdou zábavu na dlouhé hodiny. Je plný interaktivních exponátů, které poskytují poučení z oblasti vědy, ale hlavně zábavu. Vlastnoručně a zcela bezpečně si zde můžete zaexperimentovat, co jen hrdlo ráčí. Zkusit se zde dá opravdu vše, od výroby parfému či klamů zrcadlové síně, až po experimenty s generátory a tekutým dusíkem.

IQ

Vzhůru na lyže

V těchto šesti týdnech jsou nejběžnější výlety na hory. Pokud je dostatek sněhu, není vhodnějšího okamžiku k návštěvě zasněžených horských chat a sjezdovek. Na výběr máte hned z několika tuzemských lokalit nebo se můžete vypravit na sousední Slovensko. Například Vysoké Tatry disponují lepšími sněhovými podmínkami než česká pohoří, zdejší střediska splňují veškeré evropské standardy a děti se zde zaručeně vyřádí do sytosti. Starý Smokovec nebo Tatranská Lomnica nabízí skvělý lyžařský a turistický servis a cenové podmínky jsou zde pro našince příznivé. Nechybí lyžařské školy a školky, mírnější svahy pro samouky, pro zdatnější snowparky s překážkami.

Tatry

Horká koupel pro klidný spánek

Výlet do těchto míst se dá spojit s návštěvou termálních pramenů, kterých je Slovensko skutečným rájem. Necelých dvacet kilometrů od lyžařských areálů vyvěrají z hloubky 2 000 metrů termální prameny, ve kterých se můžete příjemně osvěžit po náročné lyžovačce. Vykoupat se zde dá v jednom z pěti bazénů areálu Thermal Park Vrbov. Dětský i plavecký bazén ocení spíše vaši potomci, vy si vychutnáte relaxaci v sedacím bazénu či pod širým nebem s výhledem na právě opuštěné horské štíty. Příjemných 38°C vám uvolní svaly a zregeneruje celé tělo. Budete jako znovuzrození a o dětech nebudete po termální koupeli ani vědět, usnou během chvilky.

Thermal

Tropy uprostřed zimy

Nemusíte hned vyrážet na dva týdny k moři, ale trocha exotiky může uprostřed zimy mile překvapit. Pokud vaše děti milují více léto než zimu, zastavte se na tropickém ostrově nedaleko Berlína. V tomto umělém ráji vás čeká všudypřítomných 26°C, palmy, bary, pláže, laguny a bungalovy, relé, zkrátka atmosféra Karibiku. Zapomeňte na venkovní svět, děti odložte v aquaparku a zasněte se při šumění vodopádu. Až se dosyta nabaží tobogánů a hradů z písku, rády s vámi povečeří před odjezdem pod palmami nebo si výlet protáhněte rovnou na několik dní.

Tropical

Více informací naleznete na http://www.iqpark.cz/cs/, http://www.vt.sk/, http://www.termalnekupalisko.com/ nebo na http://www.tropickeostrovy.cz/tropical-islands-berlin/.

(TZ)

Reklama