tatry

Lidé stále více oceňují slovenské Tatry, které nabízejí divokou krásu tamní přírody, perfektní turistické zázemí, pestrou nabídku ubytování s atraktivními službami a možnosti vyžití pro všechny věkové kategorie. Vysoké i Nízké Tatry mají na jarní sezonu pro turisty připravenou řadu míst, které stojí za to navštívit.

tatry

Například Vysoké Tatry lákají na výlet do nadmořské výšky 2.634 metrů na nejvýše obývané místo Slovenska - Lomnický štít. Visutá lanovka turisty vyváží na Lomnický štít každých 20 minut, a ti zde stráví nezapomenutelných 50 minut. Při dobré viditelnosti se návštěvníkům naskýtá pohled do širokého okolí, nejen na Slovensko, ale i na polskou stranu Tater. Pro rodiny s dětmi jsou ve Vysokých Tatrách připraveny naučné stezky vedené romantickou krajinou kolem Skalnatého plesa. V Tatranské Lomnici a v okolí Hrebienku vznikl projekt eko-mini parku „Tatranská divočina“. Dětem i dospělým zpestřuje pobyt na Skalnatém Plese atraktivní „Krajina svišťů“ s originálními prolézačkami, lanovým mostem, sochami zvířat a dalšími atrakcemi. Pro dospělé bude nezapomenutelným zážitkem návštěva nového music clubu Humno. Klub přes den slouží jako oblíbená restaurace a večer jako diskotéka. Je totiž zařízen skutečně neobvykle: interiér zdobí například cadilac, ve kterém se vozila známá popová hvězda Madonna, vestavěná sněhová rolba, nebo také originální Baťovy lyže.

tatry

Středisko Jasná Nízké Tatry láká turisty na nádhernou přírodu Nízkých Tater. V poslední době je toto centrum vyhledáváno také pro jedinečný bikepark, který nemá na Slovensku ani v okolních zemích obdoby. Pro rekreační cyklisty je připravenao několik upravovaných cyklostezek. Speciálně pro rodiny s dětmi vznikl v loňském roce v Jasné naučný chodník „Karkulka“. Děti putují po stopách pohádkové postavičky a přitom poznávají krásu tohoto národního parku. Rodiny s dětmi, které zamíří do Tater, by si jistě neměli nechat ujít ani návštěvu největšího vodního areálu na Slovensku - Aqvaparku Tatralandia u Liptovského Mikuláše. Dospělí také ocení nově otevřený klub HAPPY END, který přes den funguje jako restaurace. Večer se restaurace jako mávnutím kouzelného proutku změní v místo zábavy. Vstup do Happy Endu je navíc i večer zdarma.

tatry

Reklama