kohouti na bylinkách

Jsou foodblogy, ve kterých vždycky najdu, co potřebuji. A když mám doma krásné mladé kohoutky, tak přesně tuším, kam jít pro inspiraci. Našla jsem! Vyzkoušejte se mnou recept podle Pavlínky - Mlsné kočky.

Jarní kohoutci s bylinkami - ten nejlepší nápad, jak si doma prostřít jaro. Jeden kohoutek má hmotnost 500 gramů, takže se bude na talíři krásně vyjímat - skvělá porce pro jednoho.

Na vaření bude třeba

3 jarní kohoutci
60 g másla
2 citróny
sůl a pepř
olivový olej
svazky bylinek: plocholisté petrželky, tymiánu, rozmarýnu
malé brambory ve slupce
6 plátků pancetty
pár šalotek
3 palice česneku
svazek listů mladého špenátu

Postup

Brambory dobře omyjeme a vložíme do větší pečící nádoby. Přidáme oloupané a na čtvrtky rozkrájené šalotky a příčně rozkrojené palice česneku zbavené jen uvolněných slupek. Lehce osolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem a bohatě zakápneme olivovým olejem. Dobře promícháme. Jarní kohoutky budeme péci na bramborách a připravíme si tak zároveň maso i přílohu.

Kohoutky dobře omyjeme, uvnitř osolíme. Lístečky tymiánu a rozmarýnu stáhneme ze stonku a společně s petrželkou velmi nadrobno nakrájíme. Bylinky promícháme se změklým máslem a nastrouhanou kůrou z jednoho citrónu. Tuto směs vetřeme kohoutkům pod kůži na prsou, kterou musíme před tím opatrně prsty uvolnit. Poté otvor zajistíme malou jehlicí nebo krátkou špejlí. Do břišní dutiny kohoutka vložíme větvičky bylinek a dílek dobře omytého citrónu i s kůrou. Otvor pak uzavřeme svázáním obou stehýnek k sobě.

Kohoutky položíme na podestýlku z brambor, šalotky a česneku nejprve prsíčky dolů a pečeme v předehřáté troubě na 170 stupňů. Zpočátku pečení zakryjeme alobalem. Asi po půl hodině alobal odstraníme a kohoutky obrátíme prsíčky vzhůru. Jakmile začnou prsíčka zlátnout, zakryjeme je plátky pancetty a dopékáme. Asi 15 minut před dopečením přidáme mezi brambory omyté špenátové listy.

Podáváme jedno kuřátko na porci, brambory vcelku a pečený česnek s báječnou šťávou vonící po citrónech a bylinkách.

Dobrou chuť přeje Pavlína - Mlsná kočka.

Reklama