S jarem přichází nejen nový šatník, ale i nové knihy. Vybrali jsme pro vás několik novinek, které se snad trefí do vašeho čtenářského vkusu.

 

Dřív než ji najdeDřív než ji najde

Michael Kardos

Vydavatelství: Mystery Press

Příběh knihy se odehrává v poklidném městečku Silver Bay, jímž před lety otřásla tragédie: jednoho zářijového nedělního večera uspořádal Ramsey Miller večírek pro sousedy a potom zavraždil svou ženu i malou dceru. Pak už ho nikdy nikdo nespatřil… Ne všechno je ale pravda. Dcera přežila, nyní už je jí téměř osmnáct a pod jménem Melanie Denisonová žije v rámci programu na ochranu svědků na utajeném místě. V okamžiku, kdy zjistí, že je těhotná, se ale rozhodne postavit se minulosti. A svému otci…

 

Nebe nemá dnoNebe nemá dno

Hana Andronikova

Vydavatelství: Odeon, 2. vydání

Intimní, autobiograficky laděná zpověď, v níž se hrdinka vyrovnává se dvěma zásadními zlomy v životě: se smrtí otce a s vlastní smrtelnou chorobou. Próza se odehrává na třech místech zeměkoule – v jihoamerickém pralese, v USA a v Čechách. Andronikova nesentimentálním, autentickým způsobem reflektuje ztrátu jako nezbytnou součást života a sama se vyrovnává s možností vlastního konce tím, že jej bez výhrad přijímá.

 

Vůně jasmínuVůně jasmínu

Corina Bomannová

Vydavatelství: Knižní klub

Po těžké nehodě svého snoubence, který leží už řadu měsíců v kómatu, hledá nešťastná Melanie útěchu u své prababičky Hanny. Když stará žena pochopí, že si její vnučka nedokáže sama se zoufalou situací poradit, začne jí vyprávět svůj životní příběh a o ranách osudu, kterým musela čelit. Melanie se tak spolu s ní vydává na imaginární cestu do Vietnamu, poté do Berlína dvacátých let a nakonec do Paříže, přičemž si uvědomí, co je v životě a v lásce opravdu důležité.

 

LoutkářLoutkář

Jostein Gaarder

Vydavatelství: Plus

Akademik a lingvista Jakop je natolik osamělý, že navštěvuje pohřby cizích lidí. Na smutečních hostinách se dává do řeči s pozůstalými. Díky své sečtělosti a jazykové pohotovosti si pokaždé vymyslí příběh, který jej k nebožtíkovi váže, a baví jím ostatní hosty. Přestože je znalcem vztahů a jazyků, sám je z pletiva skutečných lidských vztahů vytržen a má jen jednoho přítele, jejž s oblibou cituje. Ovšem ani Pelle není člověk z masa a kostí…

 

Spisovatel jako povoláníSpisovatel jako povolání

Haruki Murakami

Vydavatelství: Odeon

Haruki Murakami nedává rozhovory, vyhýbá se focení a taky připouští, že poměrně nerad rozebírá to, co napsal. Přesto nyní máme v rukou knihu, v níž se vyjadřuje k tématu spisovatelství.

 

 

 

 

Jeden kluk z milionu Jeden kluk z milonu

Monica Woodová

Vydavatelství: Plus

Otec-kytarista, syn se zálibou v Guinnesových rekordech a 104letá stařenka... Jak to jde dohromady? Tichý chlapec se sblíží s prastarou podivínskou paní, která k sobě dřív nikoho nepustila. On se od ní učí řeči ptáků, ona se učí řídit auto. Mají totiž plán! Jenže pak se stane něco, co veškeré jejich plány zhatí... A je na otci, aby navázal tam, kde jeho syn přestal. Smutný i veselý román o životě, o předsudcích a jejich rozptylování, ale hlavně o přátelství, které dokáže zázraky.

 

ProtijedProtijed - Štěstí pro ty, kteří nemohou vystát pozitivní myšlení

Oliver Burkeman

Vydavatelství: Biz books

Dá se žít spokojeně i ve světě, který vůbec nemáme pod kontrolou? Protijed přináší originální přístup k osobnímu rozvoji - konečně pochopíte, že koncept štěstí je fatální omyl. Co to je štěstí? Oliveru Burkemanovi došlo, po letech strávených rozhovory s psychology, filozofy i buddhisty, že se všichni shodují v jednom: POŘÁD SE HONÍME ZA ŠTĚSTÍM, A PRÁVĚ KVŮLI TOMU SE CÍTÍME TAK MIZERNĚ. Abychom byli opravdu šťastní, možná musíme být ochotní prožívat více negativních emocí nebo před nimi aspoň neutíkat.

 

Řekni mi, kdy to byloŘekni mi, kdy to bylo

Géraldine Maincent

Vydavatelství: Knižní klub

Další z oblíbených encyklopedií pro zvídavé děti z edice „Řekni mi“ se tentokrát věnuje dějinám lidstva a celé planety Země. Odpovídá na 216 přemýšlivých otázek rozdělených do kapitol Osobnosti a pamětihodnosti, Historie a věda, Kultura a sport či Každodenní život. Knížka s praktickou spirálovou vazbou jako obvykle nabízí půvabné a vtipné ilustrace a nechybí ani tři listy se samolepkami.

 

Projekt pes Projekt pes (ten můj)

Lucie Hlavinková

Vydavatelství: Albatros 

Jenda má na světě jen jedno jediné přání – mít psa. Jenže jeho rodiče jsou zásadně proti. Jediný, kdo ho chápe, je babička, které se už ale všechno tak trochu plete. A tak s pomocí kamarádky Moniky, jejíž máma cvičí asistenční psy, vymyslí rafinovaný plán, aby rodičům dokázal, že psi můžou být strašně užiteční. Způsobí tak celou řadu vtipných, absurdních situací, a možná, možná nakonec přece jen dostane i psa.

 

Další knižní tipy najdete i zde:

Reklama