Calimera

Pokud se již nemůžete dočkat jara a příslibu teplejších dní, tak právě Vám přináší český výrobceCalimera samozavlažovacích květináčů, společnost Plastia, tipy jak si vytvořit jarní náladu u Vás doma. Na jaru upoutává především pestrost barev probouzející se přírody. Tráva je jasně zelená, květy rašících pupenů se barví do růžova, krokusy září žlutou či fialovou barvou. Po ponuré a dlouhé zimě tyto vjemy působí jako čistá energie. Díky široké škále barev květináčů Calimera a Mareta si mohou pěstitelé přenést energii do bytu či domu než jaro zaznamená i příroda. Možnost kombinovat jednotlivé barvy části květináčů a truhlíků Mareta či květináčů Calimera umožňuje milovníkům veselých barev vytvořit si květináč dle svého vkusu. Barvy mají pro lidskou psychiku důležitý význam, každá barva totiž vysílá své charakteristické paprsky, které mají na náš organismus i duševní život nepopíratelný vliv.

Calimera„Květináče Mareta a Calimera mají široké využití při aranžování dekorací. Můžeme je využít při přípravě slavnostní tabule, zkrášlení interiéru i exteriéru nebo vyšperkování zimní zahrady,“ říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia. „Samozřejmostí květináčů Plastia je kromě přitažlivého designu i funkčnost. Díky speciálnímu samozavlažovacímu systému je o rostliny postaráno dokonce i v době nepřítomnosti pěstitele a mají tak potřebnou vláhu,“ dodává Lenka Novotná.

Květináče a truhlíky Mareta jsou dostupné v široké škále barevných variací a nabízí kombinace „tón v tónu“ jako růžová s vínovou nebo slonová kost světlá a tmavá. Připouští ale také vícebarevné varianty od terakoty, přes čokoládu a bronz až po barvu bílou či svěží zelenou. Květináč Mareta se skládá ze dvou hlavních částí: spodní nádoby s rezervoárem vody a horní část pro zasazení rostlin. Květináč vytvoříte jejich spojením. Nádoby jsou odolné proti vlivům počasí. Květináč Mareta obsahuje závěsný řetízek, který umožní pověsit nádobu s květinami na zahradě, balkóně nebo u vstupu do domu.

Základní barevné kombinace Mareta:

  • Slonová kost světlá + slonová kost tmaváCalimera
  • Zelená světlá + zelená tmavá
  • Růžová + vínová
  • Antracit tmavý + antracit světlý

MOC květináče Mareta je 159 Kč a truhlíku Mareta je 289 Kč

Květináče Calimera jsou počinem společnosti Plastia a českého designéra Jana Čtvrtníka, který se zaměřil na estetickou stránku květináče. Společnost Plastia zohlednila stránku funkční, tak aby měly květiny dostatek vláhy, zeminy a vzduchu, který k životu potřebují. Calimera je vyráběna v patnácti barevných kombinacích, obvyklých i netradičních.

Doporučená maloobchodní cena květináče Calimera je 349 Kč

Reklama