Máme pro vás několik tipů na přípravky, které se vám mohou hodit do vaší domácí lékárničky. Kromě posílení imunity řešíme i další zdravotní potíže, na které nemůžeme zapomenout jako je například nechtěný vyšší cholesterol, křečové žíly, pylové alergie, které se nyní rozjíždí díky kvetoucím stromům a další.

Jaké jsou naše tipy pro jarní domácí lékárničku?

Jak úspěšně a dlouhodobě posilovat imunitu
5e8dbf757d824obrazek.pngSilná imunita je komplexní záležitostí životního stylu. Její sílu oceníme především v době, kdy se naše tělo vyrovnává s různými virovými onemocněními. Posílíte ji například pravidelným doplňováním nezbytného vitaminu D. Kromě nechráněného pobytu na slunci a správného složení stravy je vhodnou volbou pravidelná konzumace rybího oleje z tresčích jater. Například obsah vitaminu D v rybím oleji Möller’s Omega 3 skvěle pomáhá posilovat imunitu. Navíc obsah omega-3 mastných kyselin (EPA a DHA) napomáhá k normální činnosti srdce a mozku. K zajištění potřebného množství vitaminu D stačí každodenní konzumace jedné čajové lžičky. K dostání v lékárnách a lékárenských e-shopech. Naším tipem je Möller’s Omega 3, citron, dospělí 50+ (citronová příchuť)
Více na www.mollersomega3.cz

Podpořte svou vitalitu „kořenem života“
5e8dbfc81fcb5obrazek.pngEnormní odpovědnost za zaměstnance i chod firmy. Dlouhodobým stresem trpí zejména vrcholoví manažeři. Ten má vliv na psychické i fyzické zdraví. Konečným projevem je syndrom vyhoření. Naberte energii z toho nejlepšího – odpočinku a vyvážené stravy s dostatkem živin. Vitalitu můžete podpořit také doplňky stravy. Například Gerimax Plus v sobě spojuje sílu extraktu ze ženšenu, vitaminů a minerálů. Je doporučován při dlouhodobé, nadměrné psychické a fyzické námaze, při intensivní práci a při stresu. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu.
Nároky organismu na příjem živin se však mění podle věku. Proto byl Gerimax 50+ vyvinut skandinávskými odborníky speciálně pro osoby po 50. roce života, které chtějí být aktivní, vitální a radovat se ze života. Je pro lidi, kteří mají zájem o své zdraví a chtějí mít sílu a energii na život se svou rodinou. Přípravek patří mezi špičky na evropském trhu již více než 30 let a je doporučován v případě únavy, při problémech se soustředěním a v období rekonvalescence. K dostání v lékárnách.
Více na www.gerimax.cz

Významná probiotika
5e8dc00ad9ff1obrazek.pngVěděli jste, že až 80 % buněk imunitního systému se nachází ve střevě? Proto je velmi důležité mít zdravé trávicí ústrojí, osídlené správnými druhy mikroorganismů. Probiotické tablety BioGaia® podporují rovnováhu střevní mikrobioty, čímž přispívají k posílení imunitního systému. Doplněk stravy. 
Více na www.biogaia.cz

Imunita a betaglukany
5e8dc09265070obrazek.pngDoplněk stravy multiIMUN obsahuje betaglukany z hlívy ústřičné, nukleotidy izolované z kolostra a vitamín C, který přispívá k normální funkci imunitního systému i ke snížení míry únavy a vyčerpání. Rychlým nástupem účinku přispívá k obranným reakcím při kontaktu s antigenem, a to zejména v rizikových obdobích infekčních onemocnění, chřipek a nachlazení. Výživový doplněk multiIMUN představuje přirozenou cestu k posílení odolnosti organismu.
Více na www.multiimun.cz

Nechtěné opary
5e8dc0e832fa2obrazek.pngPokud trpíte při virózách na opary, pak naším tipem je krém Vectavir, který obsahuje unikátní léčivou látku penciclovir. Tento přípravek nejen zastavuje množení viru, a tím zkracuje dobu nakažlivosti, ale také redukuje bolest způsobenou oparem a urychluje hojení. Vectavir léčí opar od prvních příznaků až po puchýřek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Vectavir obsahuje penciclovir. Lék k zevnímu užití. Je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu.
Více na www.vectavir.cz


Kašel
5e8dc132ca249obrazek.pngPokud vás nebo vaše děti trápí silný kašel, můžete stejně jako já vyzkoušet nový přípravek Soledum® s přírodní účinnou látkou cineol, která působí silně protizánětlivě a podporuje vykašlávání hustého hlenu usazeného v průduškách, čímž usnadňuje jeho transport z dýchacích cest a zároveň je také čistí. Jedná se o měkké tobolky, které se příjemně polykají a nemají žádnou chuť. Obsahuje jednu jedinou účinnou látku - přírodní čistou substanci cineol. Cineol se získává přímo ze stromu Eucalyptus. Má léčivé účinky jak na akutní, tak i na chronická onemocnění dýchacích cest. Účinně potlačuje zánět, rozpouští hustý hlen a usnadňuje namáhavé vykašlávání. Volně prodejný lék Soledum® 200 mg a Soledum 100 ® mg je vhodný pro dospělé a pro děti od 12 let. Účinná přírodní látka cineol je velmi dobře snášena. Přesto si vždy pečlivě pročtěte příbalovou informaci, nebo se poraďte se svým lékařem či lékárníkem.
Více na www.soledum.cz


Trápí vás vysoký cholesterol? Nezapomínejte na něj, i když vás přepadne viróza
5e8dc1765ded7obrazek.pngPřípravek Arterin® je určen dospělým lidem, kteří se chtějí efektivně starat o hladinu svého cholesterolu přírodní cestou. Přípravek Arterin® je účinný a dobře tolerovaný doplněk stravy s obsahem monacolinu-K, výtažku z červené fermentované rýže, který přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Jedinečná kvalita přípravku Arterin® zaručuje standardizovanou koncentraci 10 mg monacolinu-K v každé tabletě.
Více na www.arterin.cz


Jarní pylové alergie
5e8dc6f1aeca6obrazek.pngPokud vás trápí pylové alergie, sledujte pylové zpravodajství. Podle něj si můžete naplánovat venkovní aktivity či preventivní užívání medikamentů. Poraďte se se svým lékařem - ideální je začít užívat léky na alergii několik dnů před jejím očekávaným nástupem. Pomůže vám mobilní aplikace Pylové zpravodajství Claritine.
Více na www.claritine.cz


U všech potravinových doplňků i volně prodejných léků respektujte doporučení o vhodném dávkování, které je na nich uvedeno.

Naše články:

Reklama