grass

Jaro je ten nejlepší čas na úklid. V tom se asi shodneme všichni. Ale nejen smýčení bytu, mytí oken a bílení stěn. Jarní očistu potřebuje i naše tělo. Za chvíli odložíme zimní kabáty a tlusté svetry a na špíčky, které jsme během zimy získali, bude mnohem lépe vidět.

A nejen to. I náš organismus přímo volá po očistné kúře, která by z něj pomohla odstranit škodlivé látky nahromaděné během zimního období.

Detoxikačních procedur je mnoho. Jak se v nich orientovat, a kterou vybrat, abychom svému zdraví prospěli?

Posilte střevní mikroflóru

grassStřeva jsou osídlena množstvím bakterií. Tyto bakterie vytváří kolonie přátelských kmenů, ale i nepřátelských. Abychom si udrželi zdravou střevní mikroflóru, je potřeba zvýšit konzumaci zakysaných mléčných výrobků s probiotiky a hlavně vlákniny, která slouží jako živná půda pro přátelské bakterie.

Ulevte játrům

Nadměrná konzumace masa a alkoholu vede ke vzniku jedovatých látek ve střevě, které se vstřebávají do krve a jsou odbourávány játry. Tím je zatěžují.
Vašim játrům nejlépe prospěje, když ozdravíte výživu snížením konzumace masa a alkoholu.

Zregenerujte organismus

Pokud potřebujete svůj organismus regenerovat, vyzkoušejte nejprve osvědčenou a zcela přirozenou metodu. Snižte příjem potravy, zejména živočišné, jezte více zeleniny a ovoce, pijte hodně vody, nekuřte, nepijte alkohol a kávu. K tomu přidejte pohyb na čerstvém vzduchu a vaše tělo se opět vrátí do dobré kondice.
Kolem detoxikačních kúr se objevuje i řada mýtů

Detoxikační kúry a celulitida

grassVznik celulitidy je dědičný a výživou (včetně detoxikační kúry) ji lze ovlivnit pouze minimálně. Nejlepším a neúčinnějším způsobem, jak zmírnit celulitidu, je zpevnění tkání sportem. Pohybem se nejen snižuje množství tukových zásob, ale vytváříí se i pevnější pojivo, které tukovou tkáň udržuje rovnoměrně rozloženou v podkoží, čímž se projevy celulitidy zredukují.

Jaterní činnost a hormonální antikoncepce

Mnohé ženy užívající hormonální antikoncepci se obávají negativního ovlivnění jaterní činnosti pilulkami. Jejich obavy jsou však neopodstatněné. Současné přípravky hormonální antikoncepce ovlivňují jaterní činnost jen nepatrně. Játra nejsou pilulkami nijak zatížena ani poškozena.

Pro ženy, které si přejí přiblížit se přirozeným pochodům ve svém životním stylu, a přesto chtějí užívat antikoncepci, se nově nabízí řešení: Hormonální antikoncepce s přirozeným, tedy tělu vlastním estrogenem. Tato antikoncepce ve srovnání s „klasickou“ kombinovanou antikoncepcí ovlivňuje jaterní činnost ještě méně.

Reklama