spa.jpgFoto: NevO Dead Sea SPA

Aby mohla naše pleť první slunné dny čerpat ze sluníčka blahodárný vitamin D, je nejprve potřeba zbavit ji odumřelých vrstev. Snadněji tak bude vstřebávat vitaminy a živiny z kosmetických přípravků a zachovávat v sobě vláhu. Kůže je jedním z nejdůležitějších a největších orgánů lidského těla. Chrání nás před vnějšími vlivy a zamezuje proniknutí cizorodých látek do našeho těla. A to už je pádný argument, proč bychom se o ni měly starat a pečovat o její zdraví. Zdravou kůži poznáte na první pohled – je svěží, hydratovaná a pružná. Bohužel po zimě vidíme při pohledu do zrcadla spíše opak. Kůže je vysušená, na některých místech dokonce i popraskaná, a má nezdravý našedlý tón.

„Naše kůže má vlastní regenerační program, kterým se zbavuje starých odumřelých vrstev pokožky a nahrazuje je novými. Je to ale zdlouhavé, proto je dobré tento přirozený proces podpořit vhodnými kosmetickými přípravky. Nejúčinnější cestou je důkladný peeling. Exfoliací neboli peelingem urychlíme obnovu kůže až dvojnásobně. To se hodí zejména v případě, kdy v našich zeměpisných podmínkách dochází k čím dál rychlejšímu střídání ročních období. Ze zimy jdeme prakticky rovnou do léta, bez přechodné fáze, která by zajistila pozvolnější střídání teplot a počasí,“ vysvětluje Alexander Krajňák ze společnosti NevO Dead Sea SPA.

Máte sušší pokožku s tendencí k vysoušení až šupinkování a trpíte často na nepříjemný pocit pnutí? Pak je dobré pohlídat si složení peelingu, aby kromě hrubší složky na odstranění odumřelých buněk obsahoval také zvláčňující oleje a hydratační složky. V tomto je proslulá kosmetická péče s obsahem přírodních solí a zvláčňujících olejů.

Reklama