Povlak na jazyku, zapáchající dech, častá únava, trávicí potíže, nadýmání, tmavé kruhy pod očima, studené ruce a nohy, křehké, třepivé a lámavé vlasy, vyčerpanost, špatné trávení, chronické bolesti hlavy až migrény, nervozita, deprese, astma, bolesti zad – to je jen stručný výčet příznaků nedostatečné eliminace odpadních látek.
Ve vědeckých kruzích se také objevuje myšlenka, že vnitřní čistota organismu může mít vliv na potíže s váhou. Kvůli přetížení systému, který je zodpovědný za vylučování škodlivin, totiž škodlivé látky z těla neodchází, ale hromadí se. A to právě v tukových buňkách. Proto se také detoxikace zmiňuje jako vhodný začátek hubnoucí kúry.
Proč detoxikovat?
Detoxikace je jedinou cestou, jak organismus zbavit škodlivin, a navrátit tak ztracenou rovnováhu. Rozhodně vám nezaručí zázračné výsledky v podobě rapidního zlepšení všech zdravotních potíží, omlazení o mnoho let či výrazné snížení nadváhy.
Můžete se však spolehnout, že se budete cítit o poznání lépe. Můžete počítat se zmírněním chronické únavy či spavosti, zmizí trávicí potíže a plynatost, zlepší se kvalita pleti a také může mírně klesnout tělesná hmotnost. Abyste však docílila trvalého efektu, je třeba detoxikovat pravidelně a svůj jídelníček přizpůsobit principům zdravého stravování.
Jak detoxikovat?
Dalším častým nástrojem očisty může být výplach střev, neboli hydrocolon. Takzvanou střevní sprchu provádí specializovaná zařízení většinou při zdravotnických zařízeních a v lázních. Je to však razantní zásah do organismu, kterému je třeba přizpůsobit stravu na několik dalších týdnů.
A v neposlední řadě zmiňme doplňky stravy. Po těch sáhnou nejčastěji ti, kteří se nechtějí trápit hladověním či klystýrem. Nejsilnější očistnou detoxikační kúru v jedné tobolce nabízí Ostropestřec od Natrodale. Ostropestřec chrání játra a žlučník před toxickými látkami včetně léků a chemických škodlivin. Odpradávna se používá při jaterních chorobách, například cirhóze a zánětu jater, zmírňuje poškození jater alkoholem a pomáhá jako prevence a při žlučových kamenech. Je také vhodný pro podporu léčby při onemocnění slinivky. Více najdete na www.planetazdravi.cz
Kdy detoxikovat a jak často?Nejlepší doba začít je právě na jaře, kdy se organismus probouzí ze zimního úsporného režimu. Jak často – to už záleží na tom, jakou očistnou kúru použijete. Například hydrocolon je doporučován maximálně jednou ročně. Diety a půsty můžete opakovat i několikrát ročně.
Nový komentář
Komentáře
já dělám pravidelně jarní detoxy. Letos zkouším reduxil, má přírodní složení a podoruje hubnutí. Což mi teď vůbec nevadí dát dolů nějaké to kilčo. Fakt by mi to prospělo, tak doufám, že mi to pomůže
Mě nejvíce pomohl mladý ječmen
Ch.Z. Kochanská:
taky jsem videla neco podobneho, vcetne vyplachu stev a vysledky byly stejne, takze na detox kaslu, je to akorat o tahani penez z lidi.
Já nějak myslím, že to v dnešní době nemáme zapotřebí. Naši předkové prováděli jarní detoxikaci pomocí velikonočního půstu, ale taky se předtím celou zimu živili uskladněnými zásobami více či méně chycenými plísní, protože neměli dnešní konzervační technologie ani možnost dovézt si čerstvou zeleninu přes půl světa. Tak holt si dali na jaře šetřící jaterní dietku. Proč dneska my?
Zrovna na ostropestřec bych nesázela. Na játra je super, zvlášť pokud si je někdo léčí, ale jinak na detox jsou daleko vhodnější byliny.
k detoxikacni kure doporucuju lymfaticke a medove masaze.. hodne to pomuze
Je to jen byznys. Shlédla jsem dokument, kde testovaly dvě skupiny žen. První skupina měla týden normální režim, druhá přísný detox pomocí zeleninových nevábně vyhlížejících šťáv. Po testu kontrolní analýzy moči a krve neukázaly nejmenší rozdíl. Jen baby z detox skupiny trochu zhubly.
jo, detox je občas třeba
Uááááá. Zase výplach střev. To svět nějak rozsáhleji trpí nedostatkem análního sexu nebo co?
Kromě toho, celá ta detoxikace je něco jako lžička slivovice každé ráno. Nepomůže, neuškodí. I když myslím, že slivovice je levnejší a chutnější.