Jaro je tady a s ním přichází také vhodné období pro očistu organismu. Jarní čas je již tradičně spjat s detoxikací a nastartováním těla po dlouhé zimě. Kromě různých očistných kůr a diet je vhodné proces detoxikace podpořit také správnou péčí. Lázně Kostelec u Zlína pro své klienty připravily očistný program, který podporuje očistu těla a navíc je balzámem na smysly a mysl. Speciální procedury obsahující přírodní látky probouzí tělo a dodávají mu ztracenou energii.

Během zimního období se v těle hromadí toxiny a škodlivé látky, které pak snižují naší energii a imunitu. „Zanešený“ člověk se může cítit unavený, bez nálady, mohou se objevit bolesti hlavy či nevolnost. Na jaře, kdy se probouzí příroda, je proto vhodné probudit zpět k životu i náš organismus, dopřát mu řádnou očistu a nabrat nové síly.

detox

Lázně Kostelec u Zlína ve svém detoxikačním pobytu spojily hned několik velmi účinných látek, které jsou při pročištění organismu nezanedbatelnými pomocníky. Spolehlivou detoxikační metodou je medová masáž. Díky silným účinkům medu a kompresním masérským hmatům se tělo očistí od choroboplodných zárodků. Masáž aktivuje vnitřní orgány a prokrvuje pokožku. Postupně dochází k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání. Medová masáž je vhodná například pro ty, kteří bojují proti alergiím, revmatismu, dále při žaludečních a střevních potížích nebo při problémech s nespavostí a bolestmi hlavy.

Další velmi účinnou procedurou je lymfatická masáž. Správná funkce lymfatického (mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Manuální lymfatická masáž je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém, a tím podporuje tok lymfy. Díky tomu dochází k odstraňování škodlivin. Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvyšuje zátěž našeho mízního systému. To se pak projevuje únavou, slabostí, vyčerpáním, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestí lymfatických uzlin. Manuální lymfatická masáž odlehčuje našemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu.

detox

Své významné zastoupení v detoxikačním balíčku má rovněž koupel se solí z Mrtvého moře, která aktivuje oběhový systém a přináší pocit uvolnění. K očištění organismu napomáhá rovněž bahenní zábal s mořskou řasou. Stejně jako lymfatická masáž i zábal pomáhá odstraňovat celulitidu. Součástí pobytu je také obklad s včelím voskem, který obsahuje vysoce hodnotné látky, zejména vitamín A. Vitamín A chrání organismus před negativním vlivem volných radikálů a napomáhá obnově buněk.

detox

Hotel Lázně Kostelec

Lázně Kostelec se nachází v předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů a nabízí celoroční možnosti vyžití při víkendových, týdenních i vícedenních pobytech. Lázně Kostelec u Zlína byly založeny již v roce 1742 a jsou známé svými sirnými prameny, které k léčebným procedurám využívají jako jediné lázně ve Zlínském kraji. K lázním patří i velký sportovní areál, jehož součástí jsou mimo jiné tři vyhřívané bazény, tenisový kurt, minigolf, volejbalové hřiště, půjčovna kol a devítijamkové golfové hřiště.

Více na www.hotelkostelec.cz