Na jaře se o slovo hlásí očista těla, domova i šatníku. Ale stejně tak si ji zaslouží i vaše kosmetická taštička a všechny produkty na vaší koupelnové poličce. No jen zapátrejte v paměti a vzpomeňte si, jak dlouho už tam stojí ten krém na obličej? Nevzpomínáte si? V tom případě čtěte dál!

cosmetics

Vaše pleť si zaslouží být zdravá a krásná. A toho dosáhnete jedině tak, že se o ni budete správně starat a dopřejete jí maximum kvalitních a vhodných přípravků. Ty svou práci ale odvedou jen po určitý čas, pak jejich životnost končí. A to je právě ono! Spousta z nás na expiraci nehledí, přikupuje další a další krémy, ty otevřené schovává „do foroty“, rtěnky vyhazuje až ve chvíli, kdy je náplň u konce, stíny mnohdy pamatují první pokusy o líčení před mnoha a mnoha lety... A výčet by mohl pokračovat. Nic takového si ale ani tělo, ani tvář, ani vlasy nezaslouží. Pusťte se proto do detoxu kosmetické výbavy klidně hned! Tady je pár tipů:

  • Bez rozmýšlení vyhoďte vše, co už dávno ztratilo barvu, vůni nebo původní strukturu. A vyhoďte i to, co už překročilo datum expirace (obrázek otevřeného kelímku s číslovkou).

expirace

  • Pokud tápete a obrázek na zadní straně obalu se už dávno smazal, můžete se řídit těmito údaji:

Řasenka – po 3-5 měsících

Tekuté oční stíny – po 5-6 měsících

Korektor – po 6-12 měsících

Tužka na oči – po 12 měsících

Make-up – po 12-18 měsících

Rtěnka – po 2 letech

Tužka na rty – po 2-3 letech

Tvářenky, pudr, bronzer – po 3 letech

  • Vyperte všechny štětce a houbičky, které používáte na make-up, pudr, stíny apod. Takový procedura by měla být pravidelná, zamezíte tak šíření bakterií uvnitř jednotlivých nástrojů.
  • Vyskládejte si všechny produkty hezky před sebe a vytvořte si tři hromádky: „používám“, „vyhodím“, „daruji“. Opravdu nemá smysl přechovávat doma maximum produktů, odlehčete své koupelně, kosmetické taštičce a do budoucna i peněžence. Nechte si opravdu jen to, co používáte.
  • Dopřejte své pleti jen takové produkty, které vám opravdu sednou – neslzí vás po nich oči, netvoří se pupínky nebo vyrážky...
  • Uchovávejte kosmetiku v teplotě, která se pohybuje v rozmezí 18 - 20 °C.
  • Zejména o dekorativní kosmetiku se nikdy nedělte a nepůjčujte ani nejlepší kamarádce.

kosmetika

Mohlo by vás zajímat:

Uložit

Uložit

Reklama