Příchod jara má nejedna žena spjatý s generálním úklidem domácnosti. Ten k němu samozřejmě neodmyslitelně patří, ale zapomínat bychom neměli v tomto směru ani na sebe. Jarní období je ideálním časem pro detoxikaci a zbavení se všech škodlivin, které se nám během zimy v organismu nahromadily. V následujících tipech prozradíme osvědčený recept na očistu těla účinný v boji proti jarní únavě a oslabené imunitě.

Pitný režim je základ každé detoxikační kúry

K detoxikační kúře neodmyslitelně patří dodržováním dostatečného pitného režimu. V průběhu očisty proto zvyšte příjem tekutin. Mezi ideální nápoje patří neperlivá voda, 100% ovocné a zeleninové džusy bez konzervantů a přidaného cukru, neslazené ovocné a bylinné čaje. Existují i nejrůznější detoxikační čaje obsahující například přesličku nebo kopřivy. Během očistné kúry naopak úplně zapomeňte na slazené a perlivé nápoje a samozřejmě na alkohol.

Náš tip: Každé ráno vymačkejte půlku citrónu do převařené teplé vody. Tento nápoj pijte teplý před snídaní. Citrón je skvělý způsob, jak hned po ránu nastartovat organismus. Je zdrojem vitamínu C a má blahodárné účinky na trávení, čištění organismu a krve od škodlivých látek z těla a pomáhá i při hubnutí.

sa
Lis na citrusy ETA, EURONICS: 999 Kč

Udělejte si doma vlastní jogurt bez chemických přísad

Po dlouhé zimě se všichni těšíme na příchod teplejšího počasí. Ruku v ruce s oteplením ale často přichází i sezona nemocí zvaných jarní virózy. Užívání antibiotik je často nevyhnutelné, ale dobrou zprávou je, že škody, které ve vašem těle napáchala lze účinně zlikvidovat probiotiky. Tyto látky mají pozitivní vliv na střevní mikroflóru po léčbě antibiotiky a jsou jednou z cest, jak si uchovat kvalitní zdraví. Pravidelná konzumace probiotických potravin a doplňků stravy přinášejí našemu tělu potřebné látky.Jednou z nejznámějších probiotických potravin je jogurt s živými kulturami, zejména po domácku vyrobený. Poctivý jogurt je bohatý na probiotické kultury, které pomáhají při trávení a posilují obranyschopnost. Zkuste si jednoduše vyrobit kvalitní čerstvý jogurt bez chemie přímo u vás doma. Příprava je velice snadná a výsledek i chuť domácího jogurtu vás mile překvapí.

sd
Jogurtovač Steba JM2, EURONICS, 1064 Kč

Nechte z těla odplavit toxiny

Toxiny neboli škodlivé látky se do těla dostávají stravou, tekutinami, ale i vzduchem. Zanešený organismus se projevuje nejenom na kvalitě zdraví, ale i na celkovém vzhledu našeho těla. Nejčastěji ve formě nevzhledné celulitidy. Celulitida ale není pouze o nadváze. Příčinou jejího vzniku je mnohdy nesprávná životospráva, kdy se tělo zanáší toxiny a trpí nedostatkem minerálů a vitamínů. K jejímu vzniku přispívá i nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, stress, kouření a strava bohatá na živočišné bílkoviny, tuky a cukry. Na náš seznam bychom měli zařadit pravidelný pohyb. Ideální je běh, který formuje postavu a zároveň čistí hlavu od negativních myšlenek. Zlepšuje naši soustředěnost, pozornost a pracovní výkonnost. Při vytrvalostním běhu se po několika minutách v těle uvolňují endorfiny, takzvané hormony štěstí, díky nimž dochází k pocitu štěstí.

Náš tip: Místa „postižená“ celulitidou každý den sprchujte střídavě teplou a studenou vodou. Partie zasažené celulitidou se díky tomu krásně prokrví a dají zpět do pohybu lymfatický systém.

as
Hodinky Garmin Forerunner, EURONICS, 2990 Kč

Zdroj: tisková zpráva

Reklama