642c16570df47obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Většinou máme detox spojený s jídelníčkem, kdy čistíme náš organismus pomocí zeleninových šťáv a bylinek. Jenže škodliviny nás obklopují na každém kroku, a tak není od věci se jich zbavit. Sáhněte po produktech, které podpoří nejen očistu vašeho trávicího ústrojí, ale i pleti, vlasů nebo třeba vaší domácnosti.  

Detoxikační vlasový peeling. Moringa je známá svými antioxidačními a čistícími účinky. Můžete ji vyzkoušet od Yves Rocher ve formě vlasového peelingu, který prokrví pokožku hlavy, odstraní odumřelé buňky a vytváří tak zdravé a čisté prostředí pro zdravé a zářivé vlasy.

642ab0ac9d7baobrazek.jpg
Více zde

Poškozené vlasy si na jaře po dlouhé zimě zaslouží restart a následně kvalitní péči. Detox pro vlasy znamená účinné řešení pro odstranění odumřelé pokožky, její regeneraci a „přípravu půdy“ pro růst hustých, pevných a lesklých vlasů. Můžete použít detoxikační masky, revitalizující séra a mytí vlasů hluboce hydratačními šampony. Naším tipem je Hair Repair Mask, maska pro obnovu vlasů od Sephory.

642ab0f395de1obrazek.jpg
Více zde

Zelený čaj a avokádový olej v šamponu pro detoxikaci, výživu a lesk vlasů, k péči o vlasy přidejte do jarního detoxu i šampon. Chcete, aby se vaše suché, namáhané vlasy přeměnily na zdravě vypadající, plné hladkosti a lesku? Čisticí detoxikační šampon John Frieda Detox & Repair vám toho pomůže dosáhnout. Vlasy jsou každý den vystavené namáhavým zkouškám, kvůli kterým můžou vypadat mdle a bez života. Detoxikační šampon si však poradí s působením škodlivých vnějších vlivů i s nánosy stylingových produktů. Zanechá vlasy dokonale čisté, vyživí je a umožní, aby došlo k jejich regeneraci.

642ab119a8ddfobrazek.jpg
Více zde

Detox si zaslouží i vaše pokožka. Například micelární voda Nivea Urban Skin Detox vám zajistí důkladné odlíčení během pár minut. Zároveň zbaví vaši pleť každodenních nečistot i odumřelých kožních buněk. Odstraňuje i odolný make-up, lze ji použít pro odlíčení celého obličeje, očí i rtů a nezanechává na pleti mastný film.

642ab15296887obrazek.jpg
Více zde

Carbo Detox Active Carbon slupovací pleťová maska s aktivním uhlím pro mastnou a smíšenou pleť bude skvělým doplňkem vašeho jarní doetoxu v péči o pokožku. Pleťová maska Bielenda Carbo Detox Active Carbon bude vaši pleť hýčkat a pečovat o ni. Uvolňuje nečistoty v pórech a stahuje je, čistí pleť do hloubky, rozjasňuje a osvěžuje, celkově zkrášluje vzhled pleti.


642ab1b02771fobrazek.jpg
Více zde

Dodejte tělu potřebné látky ve formě doplňku stravy. Podpořte správnou funkci jater a zbavte se dlouhodobé únavy. Doplněk stravy Movit Energy Mega Detox Ostropestřec+Kurkumin obsahuje kombinaci extraktu ostropestřce mariánského, kurkumy dlouhé a černého pepře, díky níž podporuje správnou funkci jater, zbavuje krev nahromaděných toxinů, přispívá k dobrému trávení a normální činnosti srdce, cév a imunitního systému. 

642ab1ea4b196obrazek.jpg
Více zde

Pokud jste kuřáci, pak myslete v rámci jarního detoxu i na své zdraví. Řešením v tomto případě může být výběr bezdýmné alternativy. Například nové zařízení na nahřívaný tabák IQOS ILUMA využívá revoluční technologii indukčního ohřevu tabáku bez nahřívací čepele a nutnosti čištění. Zařízení tabák nespaluje, pouze nahřívá, je tedy lepší volbou pro zdraví než pokračování v kouření. Při jeho používání vzniká jen aerosol, který obsahuje výrazně méně škodlivin než cigaretový kouř. Aerosol navíc nezůstává na pokožce ani ve vlasech, není nepříjemně cítit z dechu nebo konečků prstů.

642ab2e1e69d2obrazek.jpg
Foto: Jan Hrdý


K detoxu patří také střídmý jídelníček a kůra, která propívá střevům, naším tipem je doplněk stravy Vitestin, který přírodním způsobem harmonizuje střeva. Můžete začít šestidenní ranní kúrou a budete mít vždy velmi dobrý pocit.

642ab37d27914obrazek.jpg
Více zde

Detoxikační bylinná kúra The Organic Pharmacy

10denní detoxikační kúra s rostlinnými výtažky napomáhá detoxikaci celého organismu. Obsahuje rostlinné extrakty z aloe vera, zázvoru a chlorely. V průběhu let se v těle shromažďují toxiny, ukládat se mohou třeba do tuku, krve, jater, plic či střev. Potřeba detoxikace organismu se může projevovat jako přetrvávající únava, časté bolesti hlavy, onemocnění kůže, zácpy a průjmy. Častý je také sklon ke vzniku chronických nemocí. Tato detoxikační kúra podporuje organismus prostřednictvím buněčných mechanismů, které zlepšují trávení, regenerují játra a čistí tlusté střevo. Současně ulevuje ledvinám a zlepšuje metabolismus sacharidů. Zvyšuje množství energie. Snižuje chutě na sladké a alkohol.

642ab3dac13dcblobid0.jpg
Více zde

Kombucha je ideálním tipem pro jarní detox. Jedná se o fermentovaný nápoj vyrobený ze zeleného a černého čaje, cukru, živých bakterií a kvasinek. Díky svému složení obsahuje nejen důležité vitaminy B, ale také antioxidanty nebo probiotika, která zlepšují trávení a podporují rovnováhu střevního mikrobiomu. Pravidelná konzumace ale dokonce pomáhá i lidem s kožními problémy, především s lupénkou nebo alergiemi.
Pokud si tento nápoj chcete dopřávat pravidelně, nelekněte se. V počátcích se mohou objevit nevolnosti, pálení žáhy či střevní problémy. Odborníci proto doporučují konzumovat s nápojem i větší množství čisté vody, případně jej pít společně s vydatnějším jídlem. 

642ab4034e623obrazek.jpg

Jarní detoxikace se týká i vašeho domova. Využijte jarní úklid k důkladné očistě svého domova a provoňte ho svěží vůní přírodních čisticích prostředků. Pro účinný detox vaší domácnosti můžete bez obav sáhnout po úklidových produktech značky Frosch, které si zakládají na ekologickém složení a šetrnosti ke svým uživatelům i přírodě. Produkty Frosch, se zelenou žabičkou na obale, jsou postaveny na přírodní bázi. Soda, ocet, citron a další důvěrně známé látky ve vyváženém složení jsou účinné, v přírodě zcela biologicky odbouratelné, a navíc jsou bezpečné pro vás a váš domov.