Jaro je tu a každý člověk tak nějak cítí, že během zimy se mu v těle nahromadily nejen tuky, ale i takové látky, které organismu příliš neprospívají. „Zimní“ strava, která bývá přirozeně bohatší na tuky, ale také menší konzumace ovoce a zeleniny společně s nevyváženým pitným režimem mohou přispět k nesprávnému fungování organismu. Detox se proto v posledních letech stává oblíbenou součástí jarního období, kdy zdaleka nejde jen o hubnutí, ale o celkové zdraví a psychickou pohodu.

6447cb22146aaobrazek.jpg

Odhodit staré a přijmout nové
Jaro je ideálním časem pro doplnění potřebných vitaminů a minerálů. Nejdříve je ale potřeba zbavit se nahromaděných škodlivin, které zatěžují především játra, ledviny či žlučník. Výsledkem zaneseného organismu totiž může být vznik alergií či dalších onemocnění. Ideálním společníkem pro obnovu normální činnosti jater je užívání ostropestřce mariánského, který je znám i pod svým pseudonymem Kristova koruna. Ten je k dostání jak v pastilkách, tak i ve formě čajových odvarů.
Čaje pro detoxikaci organismu obecně patří mezi oblíbené způsoby, jak odstranit toxické látky z těla. Speciálně navržená čajová směs pro účinnou detoxikaci organismu Biogena Wellness selection Bright Detox nejprve oslní podmanivou vůní a odstraňování toxických látek a přebytečné vody z těla může začít. Čajový sáček je obohacen o mátu, kopřivu a yerbu maté, díky kterým získáte opět svou lehkost. Zakoupíte na www.tikaro.cz za 89 Kč.

Zatočte s jarní únavou a prožijte jaro naplno
Líná rána a přes den nálada jako na houpačce? Toto typické jarní balancování mezi radostí z prvního sluníčka, kterou střídá náhlá únava je známé pod názvem „jarní únava“. Organismus tak reaguje na nedostatek vitaminů, slunečního svitu (vitamin D) a čerstvého vzduchu. Tělo je jednoduše po dlouhé zimě vyčerpané.

Velkým pomocníkem pro znovunabytí energie do všedních dní je pravidelný pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu a správný pitný režim. Tělo se začne lépe okysličovat, podpoří se látková výměna a odměnou vám bude i lepší nálada. Velmi vhodným společníkem pro obnovu energie je čajová směs Biogena Wellness seleciton Boost Energy, jejíž složení ze zeleného čaje a yerby maté dokáže potlačit už začínající známky únavy. Díky energické guaraně, která organismu dodá výdrž, budete přímo nezastavitelní. Zakoupíte na www.tikaro.cz za 89 Kč.

6447cb37a66ceblobid0.jpg

Pokud však dáváte přednost spíše kávě než čaji, česká rodinná firma AG FOODS myslela i na vás. Sytá chuť kávy Enzo Bencini Forza di Bencini od italských pražičů, dokazuje, že kvalitně připravené espresso dokáže umlčet i sebevětší únavu a nastartovat organismus na aktivní den. Prémiová káva s vysokým podílem arabiky je vhodná také pro přípravu v moka konvičce. Užijte si vůni slunné Itálie v pohodlí domova. Balení 1 000 g zakoupíte na www.tikaro.cz za 1 119 Kč.
6447cb50e98e4obrazek.jpg