Snem čtenářky Jarmily by bylo jet na světoznámý karneval do Rio de Janiera. Proč to nejde, to už si přečtěte v dalším příspěvku.

Dobrý den
Dnes je krásné i když trochu smutné téma. Člověk si uvědomí, že čas už nezastaví a věčná škoda promarněných let.
Když jsem byla mladá, plná síly a života, komunisti nás pustili akorát tak k Balatonu Nevadilo mě to, protože jsem netušila, co všechno se skrývá za oponou.(kromě hrozby imperialistů :)
Když se otevřely hranice, bylo mě 37 roků, byla jsem rozvedená s dvěma pubertálnímí dcerami, počítala jsem každou korunu.
Můj první výlet za hranice byl s dcerou do Vídně, Bylo to na vánoční trhy, bylo to překrásné, nikdy na to nezapomenu.
Moje starší dcera se nakonec do Vídně i přivdala, takže teď už jsem tam skoro jako doma. Její manžel je velice společenský člověk a rád se bavi, tomu odpovídal i jeho dárek k jejich desátému výročí svatby. Pozval dceru na karneval do Rio de Janeira, do Brazílie. Když se vrátili, byli oba úplně unešení, prý se to nedá popsat slovy.Když mi ukazovali co natočili, upřímně jsem jim záviděla, ale samozřejmě jim to oběma přeju, nemůžou mít děti, tak aspoň cestují.
Můj zeť je strašně hodný člověk a jen tak ze zdvořilosti mi řekl, že mi na ten karneval našetří, ale oba víme, že to nejde. Jsem na to už stará, navíc špatně chodím a mám problémy se srdcem.

Můj sen je být o pár let mladší - jela bych do Ria na karneval, ani nevíte jak moc . Na co jsou člověku peníze, když je nemocný?Ať si dnešní mladí lidi užívají, ať cestují ,ať poznávají svět, my jsme nemohli a byli jsme tak o MOC krásných míst a událostí na zemi ochuzeni.

Jarmila

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

rio

__________________

Milá Jarmilko
Do Ria na karneval se sice nepodíváte, ale na druhou stranu, komu se to i dnes podaří? Určitě Vás musí hřát alespoň pocit, že vaší dceři se to poštěstilo.
Děkuji, že jste napsala, buďte zdravá a mějte krásné dny
Saša

Téma dnešního dne: Místo, kam bych se chtěla podívat

  • Pište prosím nanejvýš jedno, dvě místa – opravdu ty nej…
  • A proč právě tam, co vás na tom místě fascinuje?
  • A pokud jste na nějakém svém vysněném místě už byly, pošlete i fotografii (jednu, dvě)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dárkem - také vonícím dálkami. :)

dd

Reklama