Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o projektu „Život rozkvétá v Tvých rukou“, který připravila Nadace Terezy Maxové. V prvním ročníku tohoto motivačního projektu se děti z 54 dětských domovů učily, jak nakládat s penězi, měly za úkol vymyslet podnikatelský záměr, připravit plán postupu, vytvořit funkční tým…

Ke zvládnutí těchto úkolů, k probojování se až do samotného finále jim bezesporu dobře posloužila a pomohla Příručka pro začínajícího obchodníka s názvem „Umění prodávat“, kterou pro děti připravila společnost Henkel ČR.

V podobě brožurky se tak dětem představila ta nejdůležitější pravidla prodeje. Dítě, které žije v úplné rodině, má totiž možnost ptát se rodičů a pozorovat je při práci a řešení různých životních situací. Ovšem situace dětí z dětských domovů je složitější. Henkel se proto snažil alespoň trochu přiblížit roli rodičů. Formou krátkých doporučení, rad a nápadů tak zprostředkoval dětem zkušenosti z prodeje a hlavně poznatky týkající se jednání se zákazníky.

Finálové kolo, které proběhne za účasti Terezy Maxové, čeká děti již tuto sobotu v Praze! Odborná komise složená z řad partnerů a pracovníků Nadace Terezy Maxové bude opět hodnotit dětskou kreativitu, umění, kulturu prodeje a vítězné týmy budou veřejně odměněny.

„Jarmarky pro šikovné ručičky“ – byly připraveny formou celostátní soutěže a již proběhly v těchto městech:

Jarmark pro oblast Morava – Olomouc, 11. září 2004, 10:00 hodin, Horní náměstí

Jarmark pro oblast Čechy – Plzeň, 19. září 2004 v 10:00 hodin, náměstí Republiky

Celostátní finále se bude konat v sobotu 25. září 2004,  v Praze na náměstí Republiky, od 10:00 do 15:00 hodin.

Zajímá vás, který tým vyhraje? Který tým bude nejúspěšnější? Pak se rozhodně přijďte na Jarmark do Prahy podívat. Nejenže budete moci zakoupit výrobky, které si děti připravily, ale budete moci i posoudit, zda svou úlohu dobrého prodejce zvládly na jedničku.

Více informací o činnosti Nadace Terezy Maxové naleznete na www.nadacetm.cz, www.sance.cz nebo www.adopce.com

Reklama