Sledujeme pravidelně naše vybrané čtenářky, které s námi hubnou v projektu s Ketodiet. Dnes vám přinášíme výpověď Jarky, které se stala ta nejsmutnější věc – odešel z jejího života její dlouholetý partner, její manžel. Koho z vás to postihlo, ví, jak strašně ztráta blízkého bolí. Smutek dokáže vyřešit jen čas. Moc si vážíme Jarky, že i v těchto chvílích pokračuje v našem projektu a hledá pozitivní věci kolem sebe, které jí dělají radost.

Jak je na tom Jarka?

Dietu držím 1 měsíc a 3 týdny. Celkem jsem zhubla cca 11 kg. Prožívám velmi těžké období. Zdravotní stav manžela se poslední měsíc velmi zhoršil. Pomáhala jsem mu ve dne v noci, málo spala a žila ve velkém stresu. Před Velikonocemi přijeli domů i naši synové, takže jsme byli kompletní rodina až na to, že manžel byl v nemocnici. Pořád s ním byl někdo z rodiny.  Dne 28. 4., o Velikonočním pondělí ve večerních hodinách manžel zemřel. I když byl v nemocnici, měli jsme možnost s ním být na pokoji až do konce. Bylo to a pořád je velmi bolestné. Měl 64 let, a to není žádné stáří. Ani si neužil důchodu a milované vnučky. Ještě pořád nemohu uvěřit tomu, že tu už není. Zůstaly jen vzpomínky, fotografie a filmy. Ještě na mých kulatinách v říjnu loňského roku jsme spolu tančili, naposledy....

 Jarka

Co se týká mé diety a toho, jak nyní žiju:

V jídelníčku mám už také maso, vejce. Musím si dávat pozor na pitný režim. Nikdy předtím jsem nepila, když jsem neměla žízeň, ale teď se snažím pít 2,5-3 l tekutin denně, nejvíce vodu s citronem nebo zázvorem.

Také ta pravidelnost je důležitá a u mě se snížil i přísun cukru, ale kupodivu mně ani nechybí.

Z důvodu nemoci a úmrtí manžela jsem se prozatím nedostala k plavání, takže, co se týká pohybu, jsou to procházky, chůze a od pondělí budu chodit na bazén.

Radost jsem si udělala novými kalhotami, jsou mi sice kapánek úzké, ale myslím, že ještě něco málo půjde dolů a pak budou akorát. Také mám novou asi o 2 čísla menší sukni. I okolí si všimlo změny a chválí. Poslední dny si pravidelně měřím tlak a je pořád v normě, kolem 120-130/70-80. Předtím byl i kolem 160/90. Jsem pohyblivější a méně se zadýchávám.

 Jarka

Myslím si, že právě Ketodiet mi pomohlo nalézt ve stravování pravidelnost, která předtím chyběla a rovněž mně upozornila na to, že moje tělo potřebuje více tekutin.

Hlídala jsem teď vnučku a dnes s ní byla na návštěvě u kamarádky. Ona je také můj „motor“ a „dávkovač pohybu“.

Už se těším na další setkání s děvčaty v Olomouci, kde vše důkladně probereme. Mějte se všichni hezky.

Těšíme se na Jarčiny úspěchy a přejeme ji mnoho pozitivních chvil a lásky v tomto velmi těžkém období.

  • Partnerem projektu je značka Ketodiet více se dozvíte na www.ketodiet.cz
  • Všechny příběhy předchozích čtenářek najdete v naší rubrice Hubněte.

Naše články:

Reklama