Další příspěvek k zrzavému tématu poslala čtenářka Věrulinka. Kamarád jejího manžela je takový Ferda Zrzek Maravenec...

Věrulinko, díky moc za podporu rezavého tématu :-)


Zdravím a přeji krásný den.

Jakube, opravdu jsi mě rozesmál, na celý kolo, až se mi manžel řekl, cože se mi stalo. Zrzavý šátek mě rozesmál, ale kvůli němu bych nepsala, by mi ani neslušel, jak jsem již napsala pod tvojí výzvou.

Ale nenechám tě v tom, i přesto, že jsem si říkala, dneska nemám co napsat, ale jo mám.

Když jsem poznala nynějšího manžela, začala jsem s ním chodit do jeho party kamarádů, mezi nimi byl jeden zrzek. Budu upřímná, působil na mně všelijak, nejen zrzavé vlasy, ale dlouhý, brýle lennonky, jsem si říkala, panebože, co to je za exota.

Vysloveně působil až strašidelně. Samozřejmě jsem si svůj prvotní názor nenechala pro sebe, hned při příležitosti jsem říkala manželovi, tedy ještě příteli, prosím tě, kdo to je, co to je zač?

Byl udiven mým projevem: „Ježíšmarjá, to soudíš lidi podle toho, jak vypadají?"

Ale ne, to ne, ale asi se pletu, dle tvé reakce." Nejsem a nikdy jsem nebyla člověk, který soudí lidi podle vzhledu, ale tentokrát jsem uvažovala divně. V podstatě, nevím proč, neseděl mi.

No, to se tedy pleteš, holka, to je tak hodný chlap, to poznáš časem."

Ano, měl pravdu, opravdu nejen hodný člověk, ale nikdy nikoho nenechal na holičkách, vždy pomohl, kde bylo třeba. Jenom zmínka o čemkoliv, okamžitě reagoval a ihned řešil, vyřešil. Stačilo zavolat, ihned sedl do auta a už vše zařídil, vyřídil, přinesl, přivezl - prostě Ferda Mravenec, práce všeho druhu.

Jednou se dostal do veliké problému, již kdysi dávno, jsem psala článek, jak jsme mu pomohli, včetně jeho dvou dětí-dvojčat, bylo to na Vánoce, jeho již dnes ex, ho vyhodila z bytu i s dětmi, na Štědrý den. Byl zoufalý, uplakaný a děti vyděšený, ještě dneska, když to píši, mi není dobře z této vzpomínky.

Ale byly to úžasný Vánoce, byť jsme na poslední chvíli dětem sehnaly dárky pod stromeček, ale byly děti u stromečku a tím nám dvěma vlastně pomohl on s dětmi, opět prožít a vidět krásný udivený očka dětí u stromečku.

Kamarád, jmenuje se Jarda, celý večer stejně proplakal, ač je to chlap, jako hora a děkoval a děkoval.

Naše rčení, Jardo, už dost, jsme kamarádi a to je to, co hřeje u srdce a hřálo nás, při každé tvé pomoci, nyní hřeje u srdíčka tebe.

Opravdu jsem byla ráda, že mu můžeme pomoc a vrátit, to co on vždy udělal a pomohl nám.

Takže z mého prvotního pohledu, jsem byla vyléčená a je to můj super, nejen můj, ale i manžela kamarád, je to náš zrzeček, jak mu říkáme přezdívkou a on se tomu jenom směje a říká, jistě blondýnečko.

Malinko to přešlo v jiné téma, jenom mě mrzí, že nemám fotku z těchto Vánoc, to jsem ještě neměla digi foťák, a ani sebemenší náznak, že budu mít PC.

Zdraví,
Věrulinka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Ještě stále mi pište dnes své zážitky se zrzky a rusovláskami!

  • Líbí se vám zrzci a zrzky? Nebo naopak nelíbí?
  • Jste sami zrzaví? A máte se svou zrzavostí nějaké pozitivní či negativní zkušenosti?
  • Co zrzavé celebrity - které se vám líbí a které ne?
  • Měli jste někdy „zrzavý“ sex? A snili jste o něm někdy?
  • Přijdou vám zrzaví lidé jako podivíni?

Vaše historky čekám na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Reklama