První čarodějnický příspěvek přišel od čtenářky Jarči, která tvrdí, že má čarodějnici přímo v rodině. Koho tak tituluje? To se dozvíte, když kliknete.

Dobrý den redakce a ženy-in

Dnes se slétají všechny čarodějnice ale ta MOJE ne a ne odletět. Nemá bradavici, nemá hrb na zádech, nemá na krku kocoura ani kolem ní nepoletuje žádný havran, její ruce jsou pěstěné a místo hole nosí značkovou kabelku. Je to moje švagrová a je to pěkná čarodějnice. Když jsme se s manželem poznali, tak už maminku neměl, jenom tátu a o třináct let starší sestru,. Když manželovi umřela maminka, bylo mu sedm roků, tchán se neoženil, až teď nedávno si teprve našel přítelkyni. Mojí švagrové bylo dvacet roků, když jim umřela maminka na rakovinu,  vím že to neměla jednoduché starat se o bráchu a také  o tchána, ale jedna věc je starat se a druhá vlastnit a diktovat život.

Můj manžel poslouchá svoji sestru na slovo, dokonce když se mnou začal chodit, tak se s ní radil, už předtím měl dvě známosti, ale obě ztroskotaly, švagrové se nelíbily. Já jsem se jí ze začátku líbila, protože jsem ji obdivovala jak byla statečná a všechno zvládla, když nám ale začala do všeho kecat, už se mě to nelíbilo a jí se zase nelíbí, že ji manžel ve všem nepřikyvuje.
Ona sama je už dvakrát rozvedená, nikdo s ní nevydrží, minulý manžel byl bohatý, tak si finančně polepšila,. Nedávno od ní odešla její osmnáctiletá dcera, asi už měla také dost toho komandování a tak je u nás švagrová skoro každý den, protože bydlí ve stejné ulici a komanduje mně jak špatně vychováváme kluky, jak nemám umyté nádobí , jak měl Mireček (manžel) včera špatně vyžehlenou košili a pořád má něco.
Kolikrát si říkám, kdoví jaká by byla moje tchýně kdyby žila, jak si totiž někdo stěžuje na tchýni, tak já mám takovou švagrovou.  Pěknou čarodějnici. Ona se tak nejenom chová, ale dokonce tak i vypadá, někdy s ní mám až strach, jaký má zlý pohled jako bych toho jejího malého brášku ukradla. Ale vyhodit ji nedokážu, manžel je na ni upnutý, ale nevím co mám dělat. Zkusím ji dnes nenápadně strčit do ruky koště až zas přijde, že nemám uklizeno :)

Pěkný slet čarodějnic

Jarča

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Milá Jarčo, tchýně, nebo švagrová, to je prašť jak uhoď, všude se najde někdo.
Nebuďte nešťastná, třískněte si doma pořádně do stolu, až „nadletí“.
(a hlavně si o tom promluvte s manželem)
Pěkný čarodějnický den a hlavu vzhůru, zítra je zase 1. máj a to bude manžel jen a jen Váš :)
Saša

Téma dnešního dne: Čarodějnice

 • Byla jste někdy na pálení čarodějnic?
 • Dodržuje se tato tradice u vás ve městě / na vsi?
 • Vědí například vaše děti něco blíže o této tradici?
 • Už jste někdy o někom řekla: „To je stará čarodějnice…“
 • Znáte nějakou „opravdovou čarodějnici“? (Ať už se jedná o kartářku, nebo třeba o tchýni“ :)
 • Věříte na nadpřirozené schopnosti některých žen?
 • Líbí se vám knihy a filmy s čarodějnickou tématikou?
 • Už jste někdy někoho očarovala? (třeba manžela:)
  Jaké jste k tomu použila praktiky?
 • A také: Znáte někoho, kdo sbírá čarodějničky?

Herečka Květa Fialová říká, že v každé ženě je kousek čarodějnice, záleží jen na ní, jak se svými nadpřirozenými schopnostmi naloží.
Jsem zvědavá, jak naložíte s dnešním tématem. Budu se těšit.

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží krásný dárek: Unikátní knihu nakl. Knižní Klub: Krása stromů a samozřejmě malou čarodějnici :)

car

Reklama