5bfc02a0893c0obrazek.png
Ochromující strach

Mladý Jára už ve svém životě zažil ledacos, od nezájmu vlastních rodičů, přes špatnou partu až po strach vycházet z domu, aby ho nenapadli agresivní sousedé. To vše mělo vliv na jeho psychiku a komunikační schopnosti, kdy se postupem času více a více uzavíral sám do sebe. „Myslím si, že hlavně v dospívání se má psychika výrazně zhoršila. V té době jsem nedělal moc správné věci. Kouřil jsem marihuanu, pil alkohol a dá se říct, že jsem asi i trochu zhloupnul. Kdybych se nechytil špatné party, mohl bych být komunikačně nyní mnohem dál,“ uvědomuje si Jára, který se rozhodl se se svými problémy někomu svěřit.

Maximum pro svou budoucnost

Při konzultaci se školní psycholožkou tak narazil na možnost přihlásit se do projektu Samsung Tvoje šance. Mimo jiné měl i obavy se své budoucnosti, zda si vybral to správné zaměření ve škole. Projekt mu pomohl výrazně si rozšířit obzory a dodal mu odhodlání něco v životě dokázat. Momentálně věnuje nejvíce času přípravě na maturitu, kdy by velice nerad něco podcenil. Díky mentorům projektu Tvoje šance má navíc i spoustu skvělých příkladů a pomocníků na zlepšení vlastní komunikace, potlačení trémy a stresu a vylepšení prezentačních dovedností, které se mu budou v jakémkoliv oboru, který si v budoucnu nakonec zvolí.
5bfc02b181879obrazek.png

Hlavně být prospěšný

Jára studuje přírodovědně-technický směr, obzvláště se pak zajímá o problematiku vodního hospodářství. Jára vodu vnímá jako jeden z nedůležitějších prvků pro lidský život a rád by v této oblasti pomáhal lidem nebo celým populacím. „Mám obrovskou touhu vymyslet nějaké řešení, které by bylo přínosné jak velkým masám lidí, tak i pro mou zaměstnavatelskou společnost. Zkrátka bych byl rád prospěšný pro všechny strany,“ popisuje své cíle Jára. Díky tak skvělým a cílevědomým účastníkům, kteří si podpory a příležitostí nesmírně váží, získal projekt Samsung Tvoje šance dokonce i ocenění Gesto roku 2018. To se uděluje společnostem, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí.
5bfc02bdea4b6obrazek.png

Cestu Járy a ostatních mladých talentů můžete sledovat na stránkách Samsung Tvoje šance a Facebook Tvoje šance.
5bfc0286761b0obrazek.png

Reklama