S japonskými posuvnými stěnami se nesetkáte pouze v japonských filmech či přímo při návštěvě této světové velmoci.  Můžete si je pořídit přímo do vašich domácností či kanceláří. Jsou vzdušné a praktické.

Japonské posuvné stěny jsou originálním doplňkem, tvořícím alternativu k roletám a žaluziím, nebo také k různým sádrokartonovým či jiným příčkám, oddělujícím jeden prostor od druhého.

Využití japonských posuvných stěn

  • Zastínění oken
  • Předěly místností, oddělují například pracovní zákoutí
  • Zajímavé dekorační pozadí, oddělující například šatnu nebo věci určené k odložení

posuvnastena

Japonské panelové stěny se skládají z horní lišty a samotného stínícího materiálu. 
Nosiče mají volitelnou délku a díky speciálním kolečkům je jejich pohyb v liště snadný a tichý.

http://www.studiojkt.cz/content/files/images/japonske_panely/japonka10.JPG   

Japonské stěny ovládané provázkovým systémem.

Na závěsech jsou prostřednictvím suchého zipu připevněny samotné panely, tedy pásy stínicí nebo dekorační tkaniny, které mají ve spodní části vytvořeny tunýlky se zasunutým závažím pro dokonalé napnutí.

Základní barva lišty je bílá, ale na přání si můžete objednat i jinou barvu.
Výběr látek pro japonské stěny je prakticky neomezený. Záleží na vlastním vkusu a představách.

dvast

Pro zastínění se nejvíce osvědčují roletové látky nebo green, který je možné čistit i mokrou cestou, záclonové a závěsové látky lze totiž dobře prát.

kancelarPro předěly místností jsou lepší tužší materiály, které mají antistatickou úpravu pro odpuzování prachu a lze je čistit vysavačem nebo suchým hadrem.

Novinkou a hitem současnosti je použití přírodních dřevěných tkanin. Díky tomuto ušlechtilému materiálu dostává japonská stěna zcela nový vzhled.

Předností japonských stěn je vzdušnost, originalita, snadné instalování, ale i samotné shrnování, které může být na jednu či druhou stranu, centrálně na střed nebo do stran, formou opony. 

Takže zatáhněte oponu, pusťte si nějaký japonský film, sedět můžete klidně v křesle, nemusíte na zemi, a k tomu všemu by ještě bylo dobré mít před barákem japonskou Toyotu.

Prostě nic není nemožné, ani japonské panelové stěny v českých domácnostech.

stenajeda.

použité fotografie: www.studiojkt.cz

Čtěte také:

Reklama