kumachan.jpg

Foto: Se souhlasem Hokkaido Menkoi Nabe Kuma-chan Onsen 

Kreativní podnik s názvem Hokkaido Menkoi Nabe Kuma-chan Onsen poprvé otevřel své brány v prosinci 2021, aby své návštěvníky přivítal u hrnce s vývarem. I když je hot pot pokrmem, který se tradičně sdílí, tato restaurace nabízí i hot pot o velikosti jedné porce. To ale není jediná věc, díky které je tak jedinečná!

To, co toto místo skutečně odlišuje, je jeho zvláštní výzdoba s motivem medvěda a jeho rozkošný maskot kuma-chan. V japonštině kuma-chan znamená malý medvěd. Slovo menkoi v dialektu hokkaido v japonštině zase znamená roztomilý. Možná si už představujete, že tento podnik bude nejvíc „kawaii“ (kawaii v Japonsku zahrnuje všechno roztomilé, ať už jde o lidi nebo věci, pozn redakce), jaký jste kdy viděli. Nabe je pak japonské slovo pro horký hrnec a onsen znamená horké prameny. 

Nejdůležitější součástí každého horkého hrnce je výběr příchutě pro vývar. A v Kuma-chan Onsen, jakmile si vyberete svou příchuť, nepřipojí se k vám nikdo jiný než místní kuma-chan. Rozkošný medvídek bude vaším společníkem při stolování po celou dobu jídla, kdy se bude „uvolňovat v horkých pramenech“. Ten horký pramen je vlastně vývar ve vaší misce, v kterém se roztomilý kuma-chan postupně rozpustí.

Kuma-chan je vlastně součástí vašeho jídla. Roztomilý medvěd, vyrobený ze směsi jedlé vlákniny a kolagenu, tvoří základ lahodného vývaru pro hot pot. Soudě podle úspěchu restaurace se zdá, že medvědi dělají docela dobrý „vývar“.

Vývar, který si vyberete, určuje barvu vašeho kuma-chana, která se může pohybovat na škále od bílé po jasně zelenou nebo modrou. Poté si už vyberete další klasické ingredience k vaření ve vývaru, včetně různých druhů masa a zeleniny. Vybírat můžete také mezi knedlíčky, ramenem nebo korejským tteok-bokki.

Zdroje: Instagram restaurace Hokkaido Menkoi Nabe Kuma-chan Onsen, web restaurace, My Modern Met