Dáreček, který dala své mamince s nickem Januše její dcerka, se neobešel bez slziček. Ale potěšil, protože byl ručně a s láskou vyrobený. Že se trošku změnil, to už přece není vůbec podstatné.

Krásný den přeji, pro rodiče jsou nejhezčí dárky od dětí takové, které děti samy vyrobily. Mé dcery jich vyráběly napočítaně. Mně osobně utkvěl jeden z nich.

Mladší dcerka chodila do školky a tam vyráběli na podzim dárečky z přírodních materiálů. Konkrétně se jednalo o korálky z červených jeřabin. Chtěla mi je darovat na Vánoce. Učitelka jí poradila, aby je dala do krabičky a tu uschovala v mrazáku, tak že se korálky nezničí. Já jsem těsně před Vánocemi uklízela ledničku i s mrazákem, abych měla kam dát potraviny pro vánoční dobroty. Objevila jsem tuto krabičku. Šla jsem se rodiny zeptat, kdo si tady schovává poklady. Dcerka mi rychle krabičku sebrala z rukou s tím, že je to překvapení pod stromeček. A uložila si jí v igelitce za okno. Nastal Štědrý večer a rozbalování dárků. Dcera mi pyšně předávala krabičku krásně zabalenou a ozdobenou. Celá rozechvělá jsem ji otevřela a – vyndala něco, co připomínalo blátivé kuličky. Jeřabiny se rozpadly a zbyla jen nevábná hmota. Když to uviděla dcera, dala se do pláče. Vzala jsem její uplakanou hlavičku do dlaní, políbila a s úsměvem řekla, že více než dárek, mě nejvíce potěší, když na mě při jeho výrobě myslí.

Zdraví Januše.

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

__________

Chudinka malinká, to by mi jí bylo také líto. Ale zareagovala jste krásně, jako chápavá a milující maminka. Moc milý příběh, děkuji Vám za něj.

Saša

Téma dne 22. 7. - Dárky od našich dětí.

Děti jsou nápadité

A ať si říká kdo chce, co chce, nejhezčí jsou stejně dárky od dětí. Ty, jenž jsou darované s upřímnou dětskou nevinností a láskou. A je jedno, jestli je to vystřižené papírové srdíčko, výtvor z plastelíny, nebo dáreček za první ušetřené penízky.

Foťte, pište, posílejte dárečky od svých dětí.

  • Dárečky ručně vyrobené.
  • Dárečky, které vám přivezly děti z prázdnin, ať už z táborů či od moře.
  • Také dárečky, které vám třeba vyrobily k narozeninám, ke svátkům, nebo ve škole.
  • Dárečky, které potěší, kterých si vážíte a které nikdy nevyhodíte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek tentokrát odměním také hezkým dárečkem - hrníčkem přátelství.

hrnicek

 

 

 

Reklama