Další krásný příspěvek se spoustou fotografií poslala čtenářka s nickem janny199. Dárečků od svých dětí si váží a chrání je jako oko v hlavě. Více se dozvíte v jejím hřejivém, „maminkovském příběhu“.

Milá Sašo a celá redakce....
k tomuhle tématu by měla snad co napsat úplně každá maminka,která má děti.Někdy si děti vzpomenou úplnou maličkostí a právě takové drobnosti nás matky potěší nejvíce. Kdybych měla vzpomínat na všechny dárečky a pozornosti,které mi dcery kdy darovali,asi bychom tu byli dlouho.Ale mám jisté „skvosty“,které nikdy v žádné krabici na půdě neskončí.Proč?Protože mají pro mě zvláštní cenu, proto je mám stále na očích.Když vám někdo něco dá s láskou,nedá se to jen tak někam uklidit z očí...

Starší dcera věděla,že jsem ujetá na matrjošky. Ano,pro někoho tuctová záležitost,kdysi dávno jeden ze symbolů Ruska.Ale bylo období,kdy se tady vážně nedaly sehnat.Dlouhé roky si dopisuju s Ruskou,ale nikdy jsem si o matrjošku nenapsala,bylo mi to hloupé.Já je tolik chtěla,aspoň jednu jedinou. Dcera mi ji přivezla asi před 4 lety ze školního výletu. Povídá mi :“Mami,v Praze jsou jich kvanta!Ale jsou tááák šíleně drahé.“ Tak mi koupila jen takovou malou a i ta byla opravdu drahá. Udělala mi obrovskou radost.Zůstala jsem s pusou dokořán,netušila jsem ,že ji sežene,ani jsem to po ní nechtěla. Vždycky jsem holkám říkala,ať neutrácí a nikomu nic nekupují,ať si raději koupí na památku něco pro sebe.Ty velké mi pak ukazovala na internetu,jen jsem nad nimi vzdychala a žasla. Matrjoška mi zdobí komodu v kuchyni. Další pro mě zvláštní význam mají mušličky a hvězdice,které mi přivezla z mažoretkového soustředění v Chorvatsku.Byla tam sama,bez rodičů a já na ni celou dobu myslela,strachovala se,aby se jí tam nic nestalo.Při pohledu na tyhle mušličky se mi vždycky vybaví tohle naše větší odloučení.

matrjosky

hvezdice

Mladší dcera mi přivezla rovněž z Prahy malou hrací skříňku a panenku s porcelánovou hlavičkou. Pravda,hrací skříňka je už poněkud ošuntělá,ale ta hudba....to je nádhera. Hraje tam Mozartova ukolébavka. Já u toho dokázala sedět i půl hodiny a pořád dokola točit malinkatou kličkou a poslouchat tu „rajskou hudbu“.

panenka

Když byla dcera ještě malá,chtěla mi něco přivézt ze školního výletu,ale tak nějak ještě neměla přehled o hodnotě peněz a vzala si k srdci to,že nemá utrácet. Tak přijela a povídá :“Mami,utratila jsem penízky jen za zmrzlinu,jinak za nic. A pro tebe mám paví peří,ale neboj,to jsem nekupovala, našla jsem ho na zemi v ZOO.“ Musela jsem se tomu smát. No a teď mi přivezla další dvě paví pera z kroměřížské podzámecké zahrady...tak už mám tři :-).

...
pera

Ještě jsem si vzpomněla na malinkatou opičku, tu mi koupily společně. Od malička toužím po kosmanovi zakrslém.Jenže ouha! Nejdřív mi to nedovolili rodiče (když jsem ještě byla dítě školou povinné) a teď mi to neschválil manžel ani dcery.Tak mi koupily náhražku,malinkatou plyšovou opičku. Je rozkošná,jen ten opičí vřískot mi tu chybí.:(

opicka

Všechny tyhle jejich skvosty mám v kuchyni, kde jsme vlastně nejčastěji.Děti - to jsou naše zlatíčka, malé i velké. A to, že si na nás rodiče vzpomenou, to vždycky zahřeje u srdíčka a potěší. Proto se tyhle dárečky musí uchovávat a tím nám děti neustále zůstávají v srdci....

janny199

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_______________

Jani, moc děkuji za krásný příspěvek, včetně fotografií. Nebudu k tomu nic víc dodávat, musela bych jedině okopírovat tvůj poslední odstavec, který mi mluví z duše. A určitě i některým ostatním maminkám.

Hezký víkend a pozdravuj holčičky.

Saša

Téma dne 22. 7. - Dárky od našich dětí.

Děti jsou nápadité

A ať si říká kdo chce, co chce, nejhezčí jsou stejně dárky od dětí. Ty, jenž jsou darované s upřímnou dětskou nevinností a láskou. A je jedno, jestli je to vystřižené papírové srdíčko, výtvor z plastelíny, nebo dáreček za první ušetřené penízky.

Foťte, pište, posílejte dárečky od svých dětí.

  • Dárečky ručně vyrobené.
  • Dárečky, které vám přivezly děti z prázdnin, ať už z táborů či od moře.
  • Také dárečky, které vám třeba vyrobily k narozeninám, ke svátkům, nebo ve škole.
  • Dárečky, které potěší, kterých si vážíte a které nikdy nevyhodíte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek tentokrát odměním také hezkým dárečkem - hrníčkem přátelství.

hrnicek