Také čtenářka s nickem janny199 vyjádřila pomocí příspěvku k dnešnímu tématu všechny své city, které k manželovi i po dvaceti letech chová. Ať jim to dlouho vydrží.

O mém princi...

Dovolím si k tomuto tématu jednoduchou odpověď: Princové na bílém koni neexistují,avšak já toho svého vyvoleného našla před 20 lety.Ano,jsme spolu 20 let,prožili jsme spolu krásné i krušné chvíle a já si troufám říct,že bych neměnila a samozřejmě předpokládám,že by totéž tvrdil i můj muž....Vždycky jsme stáli při sobě a podrželi jeden druhého.

Ne, netvrdím, že je to princ na bílém koni, ale vyhovujeme si a máme se rádi takoví, jací jsme. Padli jsme si do noty a naladili se na stejnou vlnu a tak to má ve šťastném vztahu prostě být. Jistě,každý chlap má své mouchy a ten můj je má taky.Ale já ani nechci žádného slaďáka nebo chlapa typu Oldřich Nový.Nechci gentlemana každým coulem, který mi bude otvírat dveře, pomáhat mi do kabátu, líbat mi ruku....ne, to u mě není chlap! Jiná žena by možná po něčem takovém toužila, ale já ne.Ono takové chování taky přestane být časem zajímavé a spíš to nám ženám leze na nervy (tedy mluvím za sebe).Mám jednoho takového kolegu, kteý se takto k ženám chová a povím vám - já toho chlapa mít doma,tak už to má za sebou. To je totiž chlap na zabití...Jsem raději,když se chlap chová trochu jako živočich, když mu trochu té zdvořilosti chybí, když není úplně akorátní. Vždyť-přiznejme si to,kdo z nás je akorát? Nikdo,jen si to někteří o sobě myslí,ale není to tak.Samozřejmě ,např.kytička ke Dni matek či k Valentýnovi - to se nosí i u nás.Ale to,že by mi úklonem dával přednost ve dveřích,to ne....a kdyby to tak dělal,asi bych ho do těch dveří žduchnula sama a komentovala bych to slovy: „Copak ses dočista zbláznil??“Já tohle vážně nemám ráda. Ačkoli,musím podotknout,že dveře od auta mi otvírá (když vystupuju),ale to není ze zdvořilosti, nýbrž proto, že nám nejdou zvenku otevřít :-D

Nikdy jsem nesnila o žádném Alanovi Delonovi.Prostě mi osud přihrál do života toho mého prince a tak jsem si ho vzala.Nelituju toho a doufám,že spolu zestárnem. Děti už máme velké, nyní dospívají...a já mám pocit,jako kdybychom tu zamilovanost začínali prožívat podruhé. Prostě je to čím dál krásnější.

A jaké vlastnosti by měl mít novodobý princ? No, hlavně ať není přepečlivý, protože takoví ti dokonalí a bez chyby,to jsou zřejmě vzácné exempláře a já myslím,že nejdou moc na odbyt.A pokud jo,pak to není na věčnost,neboť takovéhle vlastnosti musí zákonitě normální dnešní ženě po čase začít vadit. A stoprocentně ho pak vymění.....Bílý kůň? To už dnes není v módě, to letělo skutečně za éry Oldřicha Nového. Chtějme takového, který o nás stojí, který nás má rád i s našimi chybami a my za to budeme respektovat jeho chyby a nešvary. Tolerantní žena tohle zvládne a tolerance ve vztahu nesmí chybět.

Proč právě ON?Možná právě proto, jak byl neodbytný. Já ho tolik měsíců nechtěla a odmítala, zapírala jsem se doma a on to nevzdal....bojoval o mě a bitvu vyhrál. Jsem jeho, jeho princezna a tou zůstanu. Pokud by se snad k tomuhle článečku dostal (o čemž pochybuji), pak mu náleží tahle slova : „ MILUJI TĚ . Nejsi princ na bílém koni,ale jsi můj a já tě chci.“

P.S. : „Štrúdl upeču odpoledne a laškovat budem večer,až odjedou holky na intr :-)A opovaž se mi říct, že pocukrovaný ho jíst nebudeš!!“

janny199

pozn. text nebyl redakčně upraven

______________

Váš manžel by se k tomuto článku rozhodně dostat měl. Pokud ne, tak mu ho snad pošlu sama. :) Děkuji za nádherné vyjádření citů k dnešnímu tématu a přeji oběma hodně lásky a tolerance.

Saša

Téma dnešního dne 13. června

Existují princové na bílém koni? Dočkala jste se toho svého, nebo na něj teprve čekáte?

Téma princové (a králové) našich srdcí se týká jak těch, které už si svého prince našly, popřípadě i ztratily, tak i těch, které na svého „prince na bílém koni“ teprve čekají.  

Ve vztahu dvou lidí je důležitá láska, tolerance, ohleduplnost a úcta jednoho k druhému. Pokud k tomu připočteme i tu správnou jiskru, krásu, odvahu a chrabrost, máme tu prince jak vyšitého. Která by po něm netoužila… a některá se i dočkala.

Napište nám v tyto krásné, slunečné dny, zda se v dáli, zalitý sluncem - ten VÁŠ pravý princ objevil.  

 • Jaké vlastnosti by podle vás měl mít novodobý princ na bílém koni?  
 • Dočkala jste se Vy sama toho vysněného?
 • Pokud ano, splňoval vlastnosti, které jste si vysnila?
 • Zůstaly mu i do budoucna?
 • Proč právě ON?
 • Proč on ne?
 • Myslíte si, že se dnešní muži hodně liší od mužů, dejme tomu z doby Oldřicha Nového?
 • Je Váš muž gentleman?
 • Dokázal by za Vás „bojovat“ a ochránit Vás i vaši rodinu?
 • Čekáte teprve na toho správného?
 • Zklamal Vás už nějaký „zlý“ princ?

Opět mě napadá tisíce otázek, ale nechám prostor raději pro vás

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejhezčí pohádkový příběh odměníme: společenskou hrou Laškování a k tomu ještě dostanete nádavkem veselou knihu Jiřiny Tejkalové: Já a štrúdl.

darek

Zda se napřed pustit do pečení štrúdlu a pak do laškování, a nebo nejdříve zalaškovat a pak se pustit do štrúdlu, to už nechám na výherkyni ))