Na tiskové konferenci, kterou velmi výřečně vedl Leoš Mareš, bylo předesláno, že na velkolepý večírek s názvem Havana Club Grand Prix 2005 přijde do stylového prostoru Lucerna Music Baru až 1 100 lidí. Přijdou se podívat na barmanskou show a nasát pravý rytmus kubánské atmosféry.

 

Skutečně tam večer bylo jako na Kubě.

A také tam bylo zcela narváno. Teplota v přízemním prostoru dosáhla jistě svého maxima; kdyby někdo sledoval teplotní rekordy v tomto tradičním prostoru, jistě by byl čtvrtek 2. 6. 2005 zapsán do tabulek na první příčky. Koktejly sice ozvěžovaly a díky ledové tříšti a občerstvující chuti máty se přežít dalo, ale ti, kdo přišli ve svetříkách (jako třeba já) museli chtě nechtě strčit během večera hlavu pod vodu.

 

S velkým zájmem jsem pozorovala barmanská show na pódiu, neměla jsem totiž před tím tušení, jak velkolepě taková show probíhají.

Barmani (mezi kterými byla dokonce jedna dívka!) vystupovali v různých převlecích, jejich představení měla každé svůj styl, podtržený výběrem hudby. Neustále vybízeli publikum k podpoře a v soutěžích flair (lahve létají vzduchem) hbitě pohazovali vším, co měli při ruce. Nejčastěji tedy lahvemi, ale ve vzduch se ocitaly i skleničky a shakerové nádoby. Celá show vždy končila hotovými koktejly a ovacemi publika.
Na fotografie soutěžících z předkola se můžete podívat zde.  

 

Pro mě ale největší show předvedl „můj“ zdatný barman, který i přes okolní teplotu, stále se doplňující frontu a nedostatek skleniček, vytrvale ukazoval drobné kejkle s lahvemi a sklem. S každou nádobou si nezapomněl alespoň jednou prohodit vzduchem, z lahví naléval zásadně od oka a z výšky. Jeho práce nebyla snadná, ale on si zachovat sympatický projev - profesionálové nebyli zkrátka pouze na jevišti.

 

Mezi vystoupeními barmanů na podiu tančily překrásné dívky v ladných rytmech a mezi hlavní program patřilo vystoupení zpěvačky Yvonne Sanchez. Velmi tematické, správný výběr!

 

Občerstvena Mochitem a už s podruhé namočenou hlavnou, jsem se vydala zeptat známých tváří, jaký že koktejl z bohatého portfolia, který značka Havana nabízela, si vybrali.

 

 

Známá to tvář minulého SuperStar, Standa Dolínek příliš výřečný nebyl. Řekl, že pije Mochito, a bylo. Později se živě zajímal, ze kterého že jsme časopisu, a já si všimla, že jeho účes je ve stylu fotbalisty Beckhama a jeho postava je daleko nižší než ta moje.

O něco výřečnější byla modelka Klára Medková, ze které by zase organizátor této akce JAN BECHER – Pernod Ricard, radost příliš neměli. Nepije vůbec a koktejl si žádný nedala. Většinou jezdí autem, a tak jí zkrátka nic jiného nezbývá. V kšiltovce působila spíše sportovně, ale její krásný obličej nezapřel úspěch známé modelky.

Velice příjemný Filip Jankovič se nejprve živě zajímal, odkud že to jsme, a pak jsme si s úsměvem popovídali o tradici coly s rumem. Jeho favoritem je míchaný nápoj Cuba libre, je tedy věrný svému favoritu, i když ve vznešenější formě.

Hlavní hvězdou večera byla Dara Rolins.
Vydržely jsem spolu s Klárou Křížovou do maxima svých sil a právě když jsme se rozhodly Daru oželet a odcházely jsme průchodem Lucerny, vystoupili oba zmínění ze stylového Buicku v barvách Havany.
O hvězdu jsem tedy přišli, ale snad pochopíte. Na Kubě bylo prostě hic...

 

Zajímají vás moderní míchané nápoje? Máme pro vás pár receptů:

 

MOJITO ORIGINAL

6 cl Havana Club

1 limeta

2 lžičky třtinového cukru

lístky máty peprné

sodová voda

 

PIŇA COLADA

6 cl Havana Club

2 cl kokosového sirupu

4 cl smetany

10 cl ananasového džusu

(shaker)

 

CUBA LIBRE

4 cl Havana Club Anejo Especial

cola

zástřik limetou

 

 

 

 

 

 

 

Reklama