Čtenářka s nickem Janina má obavy, že její příspěvek se dnešního tématu moc netýká, ale já myslím, že týká. Je přece o pletených svetrech, a ty s motivy, to je svým způsobem frajeřina :)

U tohoto tématu jsem si vzpomněla na naši tetu Marii, která pletla svetry pro celou rodinu. Žádné Vánoce nechyběl pod stromečkem svetr od tety Marie. Jako dítě jsem si však těchto svetrů moc nevážila.Pod stromečkem mají děti radši hračky než oblečení. Z jakési úcty k tetě jsme ty svetry nosili všichni. Maminka, táta o obě sestry. Nevím už co to bylo za vlnu,ale některé svetry pořádně kousaly a také jsme v nich vypadaly jako kuličky, ale hřály. Horší bylo to, že teta na ně pletla různé motivy.

Bylo mi 17 let a chodila jsem v tu dobu s moc pěkným klukem, vypadalo to na vážnou známost. Když teta zjistila, že je to asi navážno, také mu upletla svetr, čímž ho vlastně přijala do rodiny.  Můj kluk byl narozený v listopadu a tak se mu dostalo té výsady, že svetr dostal už dřív, před vánocemi. Dodnes si ten svetr pamatuju, byl takový krémový a tmavomodrou vlnou v řadě za sebou na něm byli malí sobi nebo jeleni. Když ho rozbalil, zatvářil se hrozně. Teta u toho naštěstí nebyla. „to jako že jsem paroháč?“Ale ne, snažila jsem se mu vysvětlit, že teta to pojala jako zimní tématiku, a já zas budu mít na svetru určitě sněhuláky. Ale on to nepochopil. Urazil se po nějaké době jsme se rozešli, nevím jestli to bylo kvůli tomu svetru, ale i tak dobře, jinak bych nepoznala mého dnešního báječného manžela.

Když se mě teta ptala, jak se svetr líbil, zalhala jsem, že byl  nadšený, ale když jsem začala chodit s mým budoucím manželem, tak jsem ji dopředu řekla, že svetr plést nemusí, protože on jich má tolik, že neví co s něma.

Nějaký čas pletla teta svetry ještě pro naše dva kluky, pak už byla stará a neviděla na to. Dodnes na ni s láskou vzpomínám. Ty svetry velmi hřály i když jsem se za ně mockrát styděla, ale tetu jsem měla ráda.

Asi se to dnešního tématu moc netýká, ale tak aspoŇ jsem si vzpomněla na tetu.
Janina

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Děkuji za Váš příspěvek i za milou vzpomínku na tetu Marii. Udělala jste dobře, že jste jí to tehdy neřekla. Jen by mě ještě zajímalo, zda jste opravdu dostala ty sněhuláky :)
Pěkný víkend
Saša

Téma 10. února 2012: Teplo, nebo frajeřina?

  • Umíte se obléct, když je venku opravdu velká zima?
  • Litujete někdy toho, že jste si nevzala čepici, punčocháče, šálu, jinou bundu, prostě teplejší oblečení?
  • Převládá u vás frajeřina v oblékání?
  • Anebo převládala a s přibývajícím věkem odešla?
  • A co vaše děti, pokud jsou už velké, používáte ono známé: obleč se pořádně, bude ti zima?
  • Je vám jedno, jak vypadáte, hlavně, že je vám teplo?
  • Nebo musíte být za každou cenu in – zima, nezima.
  • A přidejte i to, zda nosíte čepice, kapuce, šiltovky, šátky anebo nic.
  • Prostě pište o tom, jak chodíte v mrazu oblékané.
  • Věřím, že řada z vás umí být oblečena elegantně a ještě je vám i teplo.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěknou, teplou, huňatou šálu

darek

Reklama