První příspěvek k dnešnímu tématu přišel od nedávno spálené čtenářky Janiny, která podcenila UV faktor opalovacího krému, který si sebou vzala k moři.

Dobrý den, posílám příspěvek k tématu spálení .
Téma úplně pro mě, protože právě jsme se vrátili z Řecka, kde jsem první tři dny úpěla bolestí. Myslela jsem si blbec,  že když jedeme v červnu, tak slunko ještě nebude tak ostré a i když mi kamarádky radily, ať si vezmu aspoň 50 UV faktor, tak já jsem jela frajerka s 20, protože jsem chtěla být hned opálená. První den jsem vyšla na pláž bílá jak ředitelka vápenek a večer jsem odcházela jak spařený rak. Bolesti začaly až večer, přítel byl naštvaný, protože bylo po romantice. Druhý den se nade mnou naše delegátka slitovala a zašla se mnou do místní lékárny, kde jsem si za nekřesťanské peníze koupila nějaký krém na spáleniny. Mohla jsem za to mět patery boty. Ale zabral a za dva dny spáleniny přestaly bolet a kůže se dala dohromady. Musela jsem však celé dva dny ležet jenom ve stínu a do slané vody jsem taky radši nechodila, jen do sprchy.
Příště budu vědět, že s 2o k moři to je jako jet v plavkách na zimní pól. Ale dobře mě tak.
mějte se pěkně, užijte si dovolenou a natírejte se! Jo a ještě jsem slyšela, že na spáleniny je dobré také máslo, to mi radily Řekyně v kuchyni. :)

Janina

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

__________________

Vy jste s prominutím opravdu blázen, 20 UV, to tak k nám k rybníku. No hlavně, že jste se netrápila celou dovolenou a snad došlo i na tu romantiku ))
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dne 9. 7. 2012: Spálení od sluníčka

  • Napište nám vyzkoušené „babské recepty“ na spálenou kůži
  • Také přidejte historku, kdy jste se „naposledy“ spálila od sluníčka
  • A kdy a kde?
  • Natíráte se opalovacím krémem, nebo na to s prominutím „kašlete“?
  • Anebo možná patříte k těm šťastným, které se „nikdy“ nespálily, o to více důvodu napsat a poradit, jak to děláte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: luxusní přípravek na opalování a po opalování od firmy Garnier

kr

Reklama