Do povědomí Čechů a Moravanů vstoupila jako Ošklivka Katka.

Kdo potká Kateřinu Janečkovou na ulici, nepozná ji. Je to čtyřiadvacetiletá kráska, které to sluší v džínách, top tričku a s módně upravenými vlasy.

„Nevím, kde vznikla fáma, že chodím v civilu jako Ošklivka. V těch podivných hadrech, strašném účesu a s rovnátky na zubech. Já jsem na ulici normální holka v obyčejných kalhotách a pěkném tričku, samozřejmě bez rovnátek. Ta nechávám v ateliéru jako vše ostatní, co mě hyzdí,“ prozradila Kateřina.

„Teď se v dalším pokračování seriálu začínají měnit věci i situace, tak jsem zvědavá, jak se to divákům bude líbit. Mně se totiž nové díly líbí více než ty předcházející,“ podotkla herečka.

Původně účinkovat v televizních seriálech nechtěla, ale nakonec se pro Ošklivku nechala přesvědčit. „Jsem ráda, že můj přítel mě s televizní Katkou nesrovnává. Nemá rád seriály, ale kvůli mně ji sleduje. A rodiče mi říkají: Konečně jsi zadusila svoji tvrdohlavost a roli v seriálu jsi přijala, vždyť je to tvoje práce.“

Kateřinu můžeme vidět také na jevišti pražského Divadla Bez Zábradlí v inscenacích Tango a Jakub a jeho pán. Denně Janečková natáčí další pokračování Ošklivky Katky.

Prázdniny má už za sebou. „Ty jsem měla pouze čtrnáct dní a pak ještě pět dní volna, jinak pořád točím. Chtěla jsem jet s přítelem, kterého hodlám nechat v anonymitě, k moři. Ale pak jsem usoudila, že být tam jen krátkou dobu nemá smysl, protože bych už nestihla prožít něco také v Česku.

Tak jsme zvolili stan a jezdili po různých místech, navštěvovali jsme známé, vždycky jsme někde pár dní pobyli. Ujeli jsme dva tisíce kilometrů po České republice. Na poslední tři dny jsme si zajeli do Paříže. Bylo to krásné, ale krátké. A můj přítel mi říkal, jak jsem krásná. Ovšem teď už jsem celé dny zase jako Ošklivka,“ směje se Kateřina.

Reklama