Krásný příběh o setkání s hrdým a noblesním člověkem, plným optimismu, poslala ve svém příspěvku čtenářka Jana Z. Opět jde o setkání s „obyčejným“, ale přesto neobyčejným člověkem. Jde o setkání, na které se nezapomíná.

Pracovala jsem v jednom podniku, který měl několik poboček po celé republice. Znala jsem zaměstnance  podle jména, ale osobně jen některé. Zažila jsem trapas, kdy  mě milé kolegyně nechaly zavolat panu Netáhlovi.  Mluvily o něm dost často a jiné pojmenování nepoužívaly. Tak v dobré víře volám, prosím chtěla bych pana Netáhla a na druhé straně se ozvalo: koho?  V tom milé kolegyně přiskočily a řekly ty koni, on se jmenuje Votáhlo, Netáhlo se mu říká, protože na tu práci moc není. No bohudík jsem se s tím pánem nesetkala a zasmály se jen zaměstnankyně obou konců telefonu. To jen tak pro pobavení.

Chci Vám, ale vyprávět jiný příběh. Když jsem volala pracovně do Děčína ozval se mi vždy p. Volný, který tam hovory přepojoval. Dozvěděla jsem se, že je slepý. Byl vždy dobře naladěn, popřál hezký den a mluvit s ním bylo vždy příjemné. Bylo naprosto evidentní, že ho tato práce baví. Po nějaké době jsme zaváděli nový počítačový program a já jela do Děčína. Vezla jsem s sebou čokoládu a byla zvědavá na tohoto pána. Zpříjemnil mi vždy celý den a nejenom mně. Když jsme tam přijeli, šla jsem za ním hned. Vešla jsem dovnitř, pozdravila a řekla já jsem Z….vá. Na to nikdy nezapomenu, jak se rozzářil a jak ho to potěšilo. Já měla dost času, takže jsme si povídali. Ten pán, který měl být už vlastně v důchodu, mi vyprávěl jak v dospělém věku oslepl a po letech přišel i o ženu. Jeho přátelé viděli jak se trápí a sehnali mu tuto práci, aby přišel mezi lidi. Nejdříve jezdil do práce autobusem s mini, po čase už sám. Byl plný elánu, rozdával všem po telefonu dobrou náladu. Byl to jeden z nejhezčích dnů. Na toho noblesního a hrdého člověka plného optimismu nikdy nezapomenu.   

Jana Z.       

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Milá Jani, je to krásný příběh a důkaz toho, že všichni lidé nejsou špatní, že láska, úcta a tolerance ještě existuje, alespoň při takových setkáních určitě. Věřím Vám, že na toto setkání nikdy nezapomenete, a ten pán určitě také ne.

Pěkný den a ještě spousta krásných životních setkání

Saša

Tématem dnešního vydání 1. 8. 2011 je: Setkání, kterého si nejvíce považuji

  • Setkání se známou osobností
  • Setkání s „obyčejným“ člověkem, kterého si vážíte
  • Setkání krátkodobé, okamžité
  • Setkání nečekané
  • Setkání plánované
  • Vysněné setkání
  • Nesplněné setkání
  • Setkání, na které nikdy nezapomente
  • Setkání, o které se chcete podělit i s námi ostatními

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Na vaše neobyčejná (ale i obyčejná) setkání se velmi těším. (a můžete přiložit i fotografii)

Nejzajímavější příspěvek odměním kosmetikou Avon Skin So Soft – a protože je taková krásně růžová, tak k tomu přidávám i vůni růží. Kdyby u vás doma došlo k nějakému vzácnému setkání, tak ať vám to tam krásně voní. )

darek