Maminka čtyř dětí, jejíž nick je Janaa1, má s bolestmi hlavy bohaté zkušenosti. A nejen ona, bohužel i její přítel a všechny děti. Všichni se snaží všemožně bolesti ulehčit.

Hezký den,
všem ženám in přeji krásné pondělí pokud možno bez bolestí- ať už hlavy nebo jiných.

Já jsem se s bolestí hlavy seznámila s nástupem menstruace. V 16 letech jsem dokonce byla na pozorování v nemocnici - výsledek: Migrény blíže neurčeného původu. A tak jsem se snažila dodržovat vše co mi lékaři i známí radili- pitným režimem počínaje a bylinnými obklady a koupelemi konče. Nic nepomohlo, takže jsem si za ty dlouhé roky zvykla, že prostě jednou za čas je den, kdy je u nás zhasnuto ticho a bolavo.

Občas jsem slyšela nepříjemné poznámky o tom, že se pozoruji, nebo že bolest hlavy je holčičí záležitost.  To většinou od někoho, kdo migrénu nezažil. Jako mladou mě to mrzelo, dnes už se nad tím jen usmívám. 

Moje 4 děti trpí bolestmi hlavy taky. Syn dokonce jako 9 letý ležel v nemocnici na vyšetření, naštěstí dnes už jsou jiné metody, na příčinu jeho migrén se přišlo a dnes už má bolest hlavy jen sem tam. Dcery si ovšem svůj PMS „užívají“ s migrénou jako já. Postupem času jsme zjistili, že pomáhá magne B6. Ne vždy, ale průběh je mírnější a rychlejší.

Můj přítel, který nikdy nebyl nemocný, měl náhlou mozkovou příhodu v loňském roce. Všechny nás to vyděsilo, nebylo to dobré období, od té doby ho často bolí hlava. tehdy teprve mi řekl, že nikdy mou bolest nechápal, až teď a že smeká před tím, jak jsem to ty roky mohla vydržet. no,jak asi- musela :-D.

Jen občas mě zaráží přístup některých lidí u kterých to nečekáte. Např v jedné nejmenované nemocnici, kam přítel jel s migrénou, když byla bolest k nesnesení a paní na recepci mu řekla, ať se posadí, že bude muset dlouho čekat a zakončila slovy, po tom co se na něj podívala: jo pane, bolest hlavy, ta vypadá jinak... Jen jsme zírali..odbornice na recepci ..dnes se tomu smějeme, ale tehdy to moc k smíchu nebylo.

Proto přeji všem, kdo na různé bolesti hlavy trpí, aby jich bylo co nejmíň. A vůbec všechny bolesti v co nejmenších dávkách. A doufám, že při rychlém vývoji lékařské vědy, že se „těch příšer“ jednou všichni zbavíme.

Janaa1

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________

Taky doufám. A moc Vám děkuji za potvrzení toho magne B6, slyšela jsem o tom, že to pomáhá, ale ještě jsem to nezkusila.
Migréna je šílená věc, mívám ji tak 2 x, 3x do roka, ale úplně stačí. Přeji Vám i dcerkám, ať máte její průběh co nejmírnější.
Hezké dny
Saša

Téma dnešního dne: Bolesti hlavy (nejen za úplňku)

  • Trpíte na bolesti hlavy?
  • Kdy nejvíc?
  • Jsou bolesti opakované nebo ojedinělé?
  • Má na vás vliv třeba právě zmiňovaný úplněk?
  • Trpěla (trpí) bolestmi hlavy i vaše maminka, babička?
  • Jak se s ní vypořádáváte?
    Bylinkami, spánkem, tabletkami?

Téma je to bolestné, ale bohužel časté.

Těším se na vaše příspěvky i rady, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným kosmetickým dárkem / pro sebe nebo pro kamarádku …

dddd

Reklama