Další příspěvek je od zasloužilé čtyřnásobné maminky s nickem Janaa1. Co se jí nevyvedlo s mužem, to ji vynahradily láskou děti.

 Hezký pátek všem a hezký Den dětí přeji milé ženy in.

Už jako malá jsem prý tvrdívala, že jednou budu mít šest dětí..Naštěstí si to nepamatuji a pořídila jsem si „jen“ čtyři.

Jako první se narodila před 23 lety dcera Nikolka, po ní rok dcera Denisa a za další čtyři roky dvojčata Jára a Kristýnka. Bylo mi 25 a měla jsem čtyři malé děti a chlapa co za moc nestál. Chlapa jsem časem poslala k čertu, ať jde dělat dluhy jinam, děti zůstaly. Nastal kolotoč starostí, dětských nemocí, průšvihů ve škole i mimo ni , ale hlavně spousta smíchu a radosti. Samozřejmě, malé děti jsou fajn, pohrajete si , jdou brzy spát a je pohoda. I když ne vždy, samozřejmě. Často jsem seděla s hlavou opřenou o ruce a brečela, že tohle tempo už nevydržím. Vydržela. Děti rostly a začalo se vše obracet k lepšímu. Začalo ubývat dětských nemocí a přibývat jejich prvních školních průšvihů a prvních lásek. Najednou už se s nimi dalo mluvit o spoustě věcí, byla legrace a začala se mi ta péče, kterou jsem do nich vložila vracet. Jasně, občas jsem na ně zoufale ječela něco o děcáku, v jejich očích jsem viděla stádo rohatých zvířat a občas jsem si povzdechla: „Že já jsem radši neměla 4 psy...“Dokážou mě totiž vytočit k nepříčetnosti, ale taky udělat radost..

Dnes už je nejstarší dcera sama maminkou,a já babičkou a s radostí se dívám, jak vnuka učí stejné věci, jako jsem učila já je, a hraje s ním stejné hry jako já s nimi. A říkám si, že snad jsem to tedy nedělala všechno špatně. S prostřední dcerou teď ještě trochu mlátí puberta, s dvojčaty přímo tříská, ale jsem ráda, že je mám. Je nás hodně a je legrace. Většinou. A já jsem ráda, že jsou zdraví. To bych ostatně přála všem maminkám, byť je mi jasné, že je to nereálné, pohled na nemocné děti mě rve srdce. Se synem jsem trávila spoustu času v nemocnici-byl hodně nemocný, tak mě ta bolest dětí dodnes připadá strašně nespravedlivá. Ale buďme rády, že je máme. Pro mě (a myslím že pro vás všechny)jsou děti to nejvíc co mám. Vždycky si slibuju, že už na ně nebudu ječet, až zas něco vyvedou, tak si to dnes znovu připomínám a ke dni dětí jim upeču něco dobrého. „zasloužilá matka“.

Janaa1

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

No, neměla jste to jednoduché, ale myslím, že právě kvůli dětem jste to všechno ustála. On je to dost velký hnací motor.
Klobouk dolů před Vámi a děkuji, že jste napsala.
A samozřejmě přidávám přání krásného dnešního dne – s dětmi i s vnoučaty. :)
Saša

Téma dne 1. června 2012: Děti, radosti i starosti

Ihned se nabízí se ona známá věta: Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti.
Ale i přesto, že je 100% pravdivá, buďme rádi, že je máme.
Hledejme v nich jen to radostné a pozitivní.
Vždyť jak si je vychováme, takové je budeme mít.
Jsou naším zrcadlem, do kterého se budeme dívat po celý zbytek našeho života.
A dnes si o nich ještě i něco napíšeme.

Těším na vaše příspěvky, týkající se dětí.

  • O radostech i starostech
  • O výhrách i zklamáních
  • O naději a odpouštění
  • A třeba i o tom, jak s nimi ten dnešní významný den -
    1. červen strávíte

A pamatujte, dokud jste tady, i dospělé děti jsou stále vašimi dětmi.  

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu hodnou maminku odměníme parfémem od firmy Avon Eternal magic s vůní malin a pro děti přidáváme voňavý meruňkový šampon od firmy Garnier.

darecek

Reklama