A konečně další příspěvek. K jeho napsání se odhodlala čtenářka, která se podepsala jako Jana. Svěřuje se nám s jejím trápením s manželem, než zasáhl osud.

Milá redakce a čtenářky

To je těžké téma, málokterá žena se přizná k tomu, že ji muž podvádí anebo že je tou, která nic nevidí, neslyší a obětuje se pro své děti.

Moje sestra je o deset let mladší než já. Celý život jsem jí byla jako starší sestra rádkyní, protože mamka nás vychovávala přísně, k ní se stěžovat nechodilo.  V dospělosti mi to vrátila, stala se rádkyní ona mě.

Vzala jsem si muže, který nešel pro facku daleko, nejhorší bylo, že bil i naše děti, dnes už není, boží mlýny ho semlely, když spadl opilý pod vlak. Je to už dávno, bydleli jsme na vesnici, všichni viděli všem do talíře. Barák rozestavěný, rodiče bez peněz, byla jsem na něm finančně závislá. Pracovala jsem v továrně , kde jsem moc nevydělala, manžel byl zedník a vydělával hodně, hlavně po fuškách. Děti potřebovali nový kabát, nové boty, věci do školy, jelo se na hory, na výlet, přece nebudou jediné, které nepojedou.

Muž uměl vždycky obstarat peníze, ale také nám to uměl náležitě vyložit. Poslouchali jsme ho jak hodinky. Když přišel opilý, byl agresivní, ale hned druhý den byl jak beránek. Hodný na děti i na mě, vzal nás do města, na výlet, byl zlatý, jen do té doby, než se napil.

Stokrát se mi potom omlouval, stokrát prosil na kolenou, kolikrát jsem spala s dětmi u sestry. Pamatuji si dodnes, když mi říkala: Slepuješ rozbité střípky zrcadla. Stejně zase přijde, bude na tebe hrubý, pak se omluví a bude to pořád dokola.

Neměla jsem sílu od něho odejít, moje sestra byla mladší, ale chytřejší, já jsem sice o deset let starší, ale komu není rady. Nakonec to vyřešil osud, to už ale byly děti veliké. Mám pět vnoučat, ani jednoho se děda nedožil a možná je to tak lepší, než aby ho viděly opilého.

Prosím podepište mě Jana

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________________-

Milá čtenářko, děkuji, že jste napsala, už jsem se bála, že se nepohneme z místa. Vašeho příspěvku si moc vážím. Přeju vám hodně štěstí do života ve společnosti vašich vnoučat ))
Saša

Téma dne 14. května: Může dítě (děti) zachránit rozpadající se vztah?

  • Jak tyto, vám známé příběhy, končí? Dobře, nebo špatně?
  • Myslíte, že dítě, ať už ještě nenarozené, nebo už ty, co jsou na světě, partnera udrží?
  • A proč ne?
  • Proč jsou někteří muži tak nezodpovědní, že „zasejí“ a utečou?
  • Vstoupila byste dvakrát do stejné řeky?
  • Chtěla byste dítě za každou cenu?
  • Držela byste rodinu pohromadě za každou cenu?
  • Třeba kvůli financím?
  • A co říkáte na volné soužití? Kdy jsou spolu partneři jen kvůli dětem a každý si žije po svém?

Téma je to široké, doufám, že i pro vás zajímavé.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dětskou kosmetikou GARNIER KIDS (pro děti nebo pro vnuky)

darek.

Reklama