cl.jpg
Foto se souhlasem Jany Dvořákové

V mladším věku se obvykle hubne snadněji, ale i tak je to pokaždé velká výzva postavená na pevné vůli a odhodlání. Jana byla odmalička jedlík – neměla ráda zdravé jídlo a nikdo ji doma nevedl k pohybu. Základem jejího jídelníčku bylo sladké pití, chipsy a podobné pochutiny. Byla oplácaná, ale ještě více kilo přibrala během covidové karantény.

V květnu 2020 to dopracovala na nejvyšší váhu ve svém životě. „Při výšce 158 centimetrů jsem vážila 84 kilo. Vysoké číslo na váze pro mě bylo impulsem k tomu, abych si řekla dost a že takhle už to dál nechci. Bylo asi deset hodin večer a já jsem vstala od televize, odešla do pokoje a zacvičila jsem si podle nějakého videa, které jsem našla na YouTube. Druhý den jsem nakoupila zdravější potraviny a začala moje cesta za zdravějším a lepším já,“ popisuje Jana.

Informace o tom, jak správně jíst, získávala z internetu. Začala si také budovat lásku ke sportu. Její první aktivitou bylo domácí cvičení s vlastní vahou a také běh, kvůli absenci fyzičky tedy spíše běh v kombinaci s chůzí. Potom začala cvičit v posilovně. Věnuje se i různým druhům cardio pohybu, má ráda procházky rychlou chůzí apod.

clanek.jpg
Foto se souhlasem Jany Dvořákové

Zatímco dříve oblékala velikost XL, nyní v obchodech většinou sahá po S. Celkově Jana zhubla nějakých dvacet kilo. Redukce ale teď není jejím hlavním cílem, právě naopak. „Mým cílem je nabírat svalovou hmotu a v budoucnu bych možná ráda zkusila nějakou fitness soutěž. V mém jídelníčku proto nesmí chybět dostatek bílkovin, které jsou pro budování a udržení svalové hmoty důležité. Chci si také udělat trenérský kurz a pomáhat lidem k jejich vysněné postavě,“ líčí mladá žena své plány.

Svůj nový životní styl si nemůže vynachválit a k nicnedělání a nezdravému jídlu už by se vrátit nechtěla. „Život se mi zlepšil snad ve všem. Cítím se ve svém těle skvěle, mám dobrou kondici a daleko větší sebevědomí. Na Instagramu se snažím motivovat i ostatní a oni mi pak píšou, že jim to opravdu pomáhá,“ uzavírá. 

Zdroje: Autorský rozhovor s Janou Dvořákovou, Instagram 

Čtěte také:

Reklama